18 Yaş Altı Banka Kartı Alabilir mi?

Emre Köse

Hectopat
Yer
Ankara
18 yaşının altındakiler tek başına kredi kartı alabilir mi? Kredi kartı dediğimde normal kart değil. Yani istediğimiz kadar harcayıp ay sonu ödediğimizden değil. İçine kendimiz PTT'den veya bankadan para yükleyip öyle internetten herhangi bir siteden alışveriş yapabildiğimiz bir kart var mı ?

Banka kartı nedir açıklayabilir misiniz acaba ? Bu kart ile internet sitelerinden alışveriş yapabilir miyim ? Ve bu kartı nasıl alabilirim ?

Banka kartı maaş çekilen karttır. İçinde para varsa alışveriş yapabilirsin sadece. Kart 18 yaş altı birinde kayıtlı olunca online alışverişe izin verilmiyor diye biliyorum. Tavsiyem Inınal veya PayByMe kart alman. Yaş sınırı, kullanım için ödeme vb. şeyler yok. Migros vb. yerlerden para yükleyip kullanıyorsun.

Payby.me kart Steam, Playstore, Humble Bundle ve çoğu oyun mağazalarında geçerlidir.
App Store desteklediğini hatırlamıyorum.

Payby.me kart hakkında her şeyi burada bulabilirsin. Payby.me Card

Şimdi internette araştırdım biraz. PayByMe karta Deniz Bank bankamatiğinden para yükleyebilirsiniz ve sizden ekstra 1-2 lira kesilmez yazıyor. Fakat İninal için de PTT'den para yükleyebilirsiniz fakat her ay 1 TL yükleme başına da PTT'de 2 TL kesildiği yazıyor. Kararsız kaldım şimdi. Siz ne dersiniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı