18 Yaş Altı Banka Kartı Önerisi

Ben Enpara kullanıyorum başka bankalar hakkında bilgim yok malesef. İllaki bir telefon numarası vermek zorundasın, bildiğim kadarı ile daha önce bankaya olmayan bir telefonu olmalı. Kendi telefonun varsa kendininkini vermelisin.

Ben Enpara kullanıyorum başka bankalar hakkında bilgim yok malesef. İllaki bir telefon numarası vermek zorundasın, bildiğim kadarı ile daha önce bankaya olmayan bir telefonu olmalı. Kendi telefonun varsa kendininkini vermelisin.
Eve gelip anlaşma imzalama olayı falan nedir? Nasıl enpara kart aldığınızı anlatır mısınız?

Hesap kartı ailenlede çıkarabilirsin. İng deniz fiba odea burgan garanti enpara kullanıcısıyım. Ana hesabım enpara. Çok memnunum. İnternet bankacılığından paranı kullanmadığın zaman ücretsiz birikim hesaba aktarıyorsun günlük faiz işliyor. Para lazım olunca ücretsiz kendi hesabına tekrar aktarabiliyorsun. İstediğin zaman 2 dakikalık iş.
Enpara'nın şubesi var mı ?

Ben 2 yıldan beri İş Bankası İlk İmza kullanıyorum.18 yaşına gelene kadar herhangibi kart ücreti veya komisyon kesimi yok.İstediğin zaman yatırıp çekebilirsin ayrıca sana defter şeklinde hesap kağıdı veriyorlar.Ama sen ben kart istiyorum dersen ilk imza yazan banka hesap kartı veriyorlar.Bende 2 yıldır onu kullanıyorum.Ama kartı malesef internet alışverişinde kullanamıyosun.Sadece havale sistemi ile ödeme yapabiliyosun.

Eve gelip anlaşma imzalama olayı falan nedir? Nasıl enpara kart aldığınızı anlatır mısınız?
Dostum internet sitesinden başvuru yapıyorsun, kartınız hazırlandı şu şu tarihler arasında elinize geçecek diye mesaj geliyor. Sonra bir mesaj daha geliyor kartınız kuryeye verilmiştir diye. Kartı kapına kadar getiriyorlar imza atıp alıyorsun 1 dakika sürüyor alman, başka bir işlem yok. Ben 3-4 banka kullanan birisiydim fakat Enpara alınca aktif olarak Enpara kullanıyorum. Çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. 1 haftada geldi benim elime ama ortalama olarak 10 günde geliyor.

Yaklaşık 2 ay önce babamla gidip İş Bankası'ndan İlk İmza hesabı açtırmıştık. Yanında bir tanede Bankamatik kartı veriyorlar. Şubesinde internet alışverişine kapalı dendi bize ama Maximum uygulamasından internet alışverişine açtım. ATM sayısı ve kampanyaları ile gayet iyi şu anda. Para da biriktirebiliyorsun. Sadece bazı işlemler İlk İmza hesabı olduğu için engellenmiş(Havale sadece tanımlı hesaba yapılıyor, EFT hiç denemedim ama sanırım olmuyor.).

Papara kart sipariş ettim ek olarak ziraat almayı düşünüyorum ama bunlar yurt dışında geçerli olur mu ?

İş Bankası ilk imza kartı kullanıyorum. Aileniz bir tek alırken imza atıyor. Onun dışında hesabınıza, ödemelerinize vs. bakamıyorlar. Geri kalan herşey normal bir banka kartı gibi. (Arkadaşın dediği gibi havale tanımsız hesaba yapılamıyor. Ama hesap tanımlama izni verilmiş rahatlıkla uygulamadan hesap tanımlayıp para gönderebilirsiniz.)
İlk imza kartında alırken yurt dışında kullanacak mısınız diye soruyorlar. Evet derseniz ona göre kart veriyorlar ve yurt dışında da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Papara kart sipariş ettim ek olarak ziraat almayı düşünüyorum ama bunlar yurt dışında geçerli olur mu ?
Visa ve Mastercard kabul eden ATM'lerden para çekme ve alışveriş işlemlerini yapabilirsiniz. Sadece kartınızın yurtdışında alışverişe açık olması lazım.

Birde ben İş Bankası kartından önce papara kullanıyordum. Bankamatik Kartı her ihtiyacı karşılıyor, Papara veya Ininal'e gerek kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı