18 yaş altı bankalardan döviz alabilir mi?

İroni galiba? Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu İş Bankası ya da Ziraat Bankası, falan değil Kuveyt Bank en güvenilir öyle mi? Senin hayal dünyanda öyle. Ben ve benim çevremdekilerin kapısından adım atmayacağı bir banka Kuveyt Bank. Ne Kuveyt aşığıymışsın sende. İki cümlede ancak bu kadar olurmuş.

Bu kadar saçma ve aşırı bir milliyetçilik görmemiştim! Biz ekonomi sektöründe milli duygularımız ve hislerimizi arkamızda bırakıp hesap yaparız; sırf atam kurdu diye sen o kadar ciddi miktarda parayı neden riske atasın ki? Sanki Atatürk dedi sana "Benim bankam kurulduğundan beri 2 kere battı ama siz yine de en güvenli ve 1 kere bile hüsrana uğratmamış, günümüzün en refah ülkelerinden birine bağlı bir bankadan almayın, birazcık da alın risk canım!". Hayır yani milliyetçiliği eleştirmiyorum ki bu bence bizzat atamın şu sözlerine karşı olsa bile: "Ne mutlu Türk'üm diyene!" . Benim istemediğim tek şey aşırı milliyetçiliği bilimlere sokmak. Bilim duygudan arındırılmış olmalıdır bir kere. Hayır yine sen bilirsin de ileride bir gün soğuk savaş/savaş/ekonomik kriz çıkar da paran ziyan olursa yanma.

Yeni konular

Geri
Yukarı