18 yaş altı birisi motor alabilir mi?

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
Ailem motor almama karşıydı bende aylarca çalıştım. Garsonluk yaparak paramı topladım fakat 17 yaşımda olduğum için noterde sanırım sıkıntı çıkıyormuş. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Noterde ruhsat alabilmek için 18 yaş ve üzeri olmak gerekiyor. Motor kazalarında genç yaş sürücüler öne çıkıyor, trafik bilginin olmadığını farzedersek motor alıp canını tehlikeye atma büyükşehirde.
Yok ben magandalık yapmak için alıyorum zaten sıkıntı çıkmaz.

Noterde ruhsat alabilmek için 18 yaş ve üzeri olmak gerekiyor. Motor kazalarında genç yaş sürücüler öne çıkıyor, trafik bilginin olmadığını farzedersek motor alıp canını tehlikeye atma büyükşehirde.

Tamam sen araba sürmeye devam et, hevesi olan kişilere tavsiye vermeyin.
Benim'de motorum ve arabam var fakat herkesin bir hevesi vardır arabadan çok motora binmeyi seviyorum. Yaşadığım bölgede kurallara uyuyorlar her şehirde aynı olmayabilir ona tamam ama sağlam ekipman ve güvenli sürüş eğitimleri ile bu olasılık en aza indirilebilir.

Tamam sen araba sürmeye devam et, hevesi olan kişilere tavsiye vermeyin.
Benim'de motorum ve arabam var fakat herkesin bir hevesi vardır arabadan çok motora binmeyi seviyorum. Yaşadığım bölgede kurallara uyuyorlar her şehirde aynı olmayabilir ona tamam ama sağlam ekipman ve güvenli sürüş eğitimleri ile bu olasılık en aza indirilebilir.
Adam size kötü birşey dememiş hiç motor kullanmayan biri nerde ne tepki vereceğini bilemeyebilir ehliyeti varmı yokmu onu bile bilmiyoruz bende de araba motorsiklet var hemde iki tane biri Mondial superboy 100 bunda kullanmayı öğrendim kavradım, diğeri bajaj ns200 hemen atar gider yapmanız saçma geldi sadece

Kendi üzerinize araç ruhsatı alabilmek için 18 yaşınızı doldurmanız gerekmekte, istersen hurdaya çıkarılmış plakasız al :d köy gibi yerlerde yaşıyorsan tabi ama çalınabilir bağlanabilir garanti veremem bu konuda

Yeni konular

Geri
Yukarı