18 yaş altı birisi tek başına tren ile şehirler arası seyahat yapabilir mi?

ilgazos

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Web geliştiricisi
Merhaba. Yaşım 16 ve tren ile Ankara'ya gidip, gezip daha sonra ise geri dönmeyi planlıyorum. Velim olmadan tek başıma bir şehirden başka bir şehre tren ile seyahat edebilir miyim? İnternette araştırınca konu soruma cevap bulamadım. COVID ile ilgili haberler çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaşım 16 ve tren ile Ankara'ya gidip, gezip daha sonra ise geri dönmeyi planlıyorum. Velim olmadan tek başıma bir şehirden başka bir şehre tren ile seyahat edebilir miyim? İnternette araştırınca konu soruma cevap bulamadım. COVID ile ilgili haberler çıktı.

Yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Otobüse bile tek başına binilebiliyorken trene de binilebilir. COVID'in de etkisi bittiği için bir sorun çıkmaz bence.

Firmadan firmaya değişiklik gösterebilir firma ile görüşmen yararına olur sonra başın ağrımasın.

Yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Otobüse bile tek başına binilebiliyorken trene de binilebilir. COVID'in de etkisi bittiği için bir sorun çıkmaz ben.

Firmadan firmaya değişiklik gösterebilir firma ile görüşmen yararına olur sonra başın ağrımasın.

18 yaş altı seyahat yasağı mi vardı haberim yok.

TCDD ile yolculuk yapacağım, otobüsler gibi özel sektörün aksine devlet kurumları bu tür şeylerde bazen sorun çıkartabiliyor o yüzden forumda danışmak istedim, teşekkürler.

Hangi ilden ikamet ettiğinizi bilmiyorum ama; Doğu tarafından seyahatlerde kondüktörler bazen sorun yapabiliyor, doğu tarafında kaçan çocuklar olduğu için, doğu tarafında ki valilikler(Malatya gibi) tarafından TCDD'ye denetilmesi adına öyle bildirilmiş. Sorun yaparsa kondüktör velinizi aramanız istebilir ve sorunu çözersiniz. Eğer veliniz istasyondan yolcu edebilirse ve kondüktör ile konuşursa hiç sorun olmaz. Tren yolculuğunda birkaç olay da denk gelmiştim oradan biliyorum.

Geri
Yukarı