18 yaş altı gümrükten ürün çekebilir mi?

Webby601

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, yurt dışından konsol aldım, 400 euro civarında bir fiyatı oldu ve büyük ihtimal gümrüğe takılıcak, ödemeyi banka transferi Swift ile yaptım ve faturam var. 18 yaşından küçük olduğum için gümrükte takılınca bir problem olur mu? Vergisini banka hesabım ile ödemeyi düşünüyorum ve kargo tnt ile gelecekmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, yurt dışından konsol aldım, 400 euro civarında bir fiyatı oldu ve büyük ihtimal gümrüğe takılıcak, ödemeyi banka transferi Swift ile yaptım ve faturam var. 18 yaşından küçük olduğum için gümrükte takılınca bir problem olur mu? Vergisini banka hesabım ile ödemeyi düşünüyorum ve kargo tnt ile gelecekmiş.

Yapamazsın diye biliyorum.

Kimin hesabında Swift yaptıysanız muhattapları o kişi olur. 18 yaş altı banka hesaplarının Swift yapabileceklerini sanmıyorum. Vergi konusunda elden alıyorlar diye biliyorum.

Kimin hesabında Swift yaptıysanız muhattapları o kişi olur. 18 yaş altı banka hesaplarının Swift yapabileceklerini sanmıyorum. Vergi konusunda elden alıyorlar diye biliyorum.
Swift yapamasaydım bu konuyu açmazdım, yasal olarak şirket açma, banka hesabı açma gibi imkanlarım muvaffakatnamem var.

Asıl problem şu, 18 yaş altı ürün alamaz diye yazmıyor, resmi belgeleri okudum sorun burada zaten. Yazmadığı için alabilirim gibime geliyor. Zaten alamazsam şahıs şirketim üstünden alırım diye düşünüyorum yani.
Olmaz diyenlerin hepsi kafasındaki tahminini söylüyor. Ben ise 18 yaşımdan küçükkende 18'den sonra da sürekli gümrükle uğraşan biri olarak yaş kısıtlaması yok diyorum.

Swift yapamasaydım bu konuyu açmazdım, yasal olarak şirket açma, banka hesabı açma gibi imkanlarım muvaffakatnamem var.
Açamazsın demedim zaten, kısıtlı olur, imzayı ailen atar. Gereken durumda senden değil imzayı atanla muhattap olunması istenir. En kötü senaryo ailenden birisiyle gidersin aldığın ürünü engelleyecekler diye bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı