18 yaş altı nasıl şirket açılır?

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
Yazıda belirtildiği gibi noterden muvafakatname çıkartırsan evet şirket kurabilirsin.
Peki vergi mukellefi de olunuyor diye duydum, bu da dogru mu? Ha birde Azerbaycanliyiz oturum iznimiz var, bu etki edermi?

Peki vergi mukellefi de olunuyor diye duydum, bu da dogru mu? Ha birde Azerbaycanliyiz oturum iznimiz var, bu etki ede rmi?
Şirket kurduğunda elbette vergi mükellefi olursun. Belli miktarlarda yatırım yapan ve işçi çalıştıran kişilere 1 veya 2 sene kadar vergi muhafiyeti gibi avantajlar var fakat yüksek meblağlalar pek senin ligin değil gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki vergi mukellefi de olunuyor diye duydum, bu da dogru mu? Ha birde Azerbaycanliyiz oturum iznimiz var, bu etki edermi?
Tabi, şirket kurduğunda vergi numaran, sorumlulukların vs. olur. Sigorta ödemeleri muhasebe vb. birçok konusu var bunun. Yabancı olduğun için şöyle bir kural var. Çalışma iznin olmayacağından şahıs şirketi açamazsın.

Yabancı kişi Türkiye'de şahıs şirketi açabilir ancak yabancı kişinin çalışma izni olmadan şahıs şirketi açması mümkün değildir. Sadece ikamet izni yeterli olmayıp, 5 yıldır oturma izni ile Türkiye'de bulunduktan sonra serbest çalışma iznine başvurulması durumunda şahıs şirketi kurulabilir.

Tabi, şirket kurduğunda vergi numaran, sorumlulukların vs. olur. Sigorta ödemeleri muhasebe vb. birçok konusu var bunun. Yabancı olduğun için şöyle bir kural var. Çalışma iznin olmayacağından şahıs şirketi açamazsın.

Şirket kurduğunda elbette vergi mükellefi olursun. Belli miktarlarda yatırım yapan ve işçi çalıştıran kişilere 1 veya 2 sene kadar vergi muhafiyeti gibi avantajlar var fakat yüksek meblağlalar pek senin ligin değil gibi.
Geri donusleriniz icin tesekkur ederim.

Geri
Yukarı