18 yaş altı sigara içene ceza var mı?

TheIntruder911

Centipat
Arkadaşlar selamünaleyküm, sorum yukarıdaki gibi sigarayı satana demiyorum. 18 yaş altında olup, sigara içene hukuki bir yoldan ceza var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
13-14 yaşındayken zeytin dalı, incir yaprağını A4 kağıdına sarıp içerdik 15'te paket ile içmeye başladım sigara ile sıkıntı olmaz ama ot falan yakalanırsanız öttürürler sigarayı satan bakkal veya market suçlu olur siz değil.
"Satan kişi suçlu olur zaten bana bir şey olmaz." kafası ile lütfen yaşınız küçükse böyle alışverişler yapmayın, para kazanmak için her ürünü satan tiplerin yanında masum insanlar da var. Yıllar önce babamın tekel dükkanına gelen bir çocuk babasına sigara alacağını söyleyip arkadaşlarına sigara götürmüş, polis yakalayınca babamı şikayet etmişler bu yüzden başımız çok ağrıdı bir süre hukuksal işlerden. İşin kısası bana bir şey olmaz diye düşünmeyin karşıdaki insanın da geçindireceği bir ev var ve yaşadıklarından siz sorumlusunuz. 🙂

Bunu belirli insanlar okusun diye yazdığımı da belirteyim, sizin mesajınıza cevap olarak yazılmış olsa da. @Rustin Cohle

"Satan kişi suçlu olur zaten bana bir şey olmaz." kafası ile lütfen yaşınız küçükse böyle alışverişler yapmayın, para kazanmak için her ürünü satan tiplerin yanında masum insanlar da var. Yıllar önce babamın tekel dükkanına gelen bir çocuk babasına sigara alacağını söyleyip arkadaşlarına sigara götürmüş, polis yakalayınca babamı şikayet etmişler bu yüzden başımız çok ağrıdı bir süre hukuksal işlerden. İşin kısası bana bir şey olmaz diye düşünmeyin karşıdaki insanın da geçindireceği bir ev var ve yaşadıklarından siz sorumlusunuz. 🙂

Benim yaşım 24 şu anda eskiden olanı söylüyorum günümüz şartlarında ise çoluk çocuk demeden veriyorlar sigarayı marketçi ne yapsın? Babama alıyorum vs diyor para kazanmak için adam bakmıyor bile.

Geri
Yukarı