18 yaş altı veli olmadan staj için banka hesabı açabilir mi?

Stroom78

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yarın staja başlayacağım. 18 yaşından küçüğüm ve İş Bankası'ndan hesap açmamı istediler ama annem çalıştığı iş yerinden izin alamaz bu yüzden tek başıma açtırabilir miyim? İnternette "fakat velisiz hesap açma işlemi sadece staj yapan 18 yaş altı öğrenciler için geçerlidir. Meslek liselerinde okurken staj gören öğrenciler, 18 yaşın altında olurlar. Staj yapılan kurum maaşı banka üzerinden ödemek isterse de bir banka hesabına ihtiyaç duyulur. Bu durumda stajyer öğrenci, staj gördüğü kurumun anlaşmalı olduğu bir bankanın şubesine giderek velisiz bir şekilde banka hesabı açtırabilir." böyle bir yazı buldum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Kurum İş Bankası'yla anlaşmalı ise açabilirsiniz, İş Bankası'ndan açmanızı istediklerine göre anlaşmalılardır.

Arkadaşlar selam. Yarın staja başlayacağım. 18 yaşından küçüğüm ve İş Bankası'ndan hesap açmamı istediler ama annem çalıştığı iş yerinden izin alamaz bu yüzden tek başıma açtırabilir miyim? İnternette "fakat velisiz hesap açma işlemi sadece staj yapan 18 yaş altı öğrenciler için geçerlidir. Meslek liselerinde okurken staj gören öğrenciler, 18 yaşın altında olurlar. Staj yapılan kurum maaşı banka üzerinden ödemek isterse de bir banka hesabına ihtiyaç duyulur. Bu durumda stajyer öğrenci, staj gördüğü kurumun anlaşmalı olduğu bir bankanın şubesine giderek velisiz bir şekilde banka hesabı açtırabilir." böyle bir yazı buldum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
Hocam denemekten başka şansınız yok. Mesela ben de garantiden açtırmıştım. Orada veli olması gerekli dedi kadın. Annem de zaten dışarıdaydı çağırdım. Kısa süre de halettik.

Kurum İş Bankası'yla anlaşmalı ise açabilirsiniz, İş Bankası'ndan açmanızı istediklerine göre anlaşmalılardır.
Hocam zaten açabiliyor ancak veli olmadan 18 yaş altı biri direk gidip açabilir mi diye sormuş. Anne ya da baba istiyorlar o yüzden.

Hocam zaten açabiliyor ancak veli olmadan 18 yaş altı biri direk gidip açabilir mi diye sormuş. Anne ya da baba istiyorlar o yüzden.

Ben de ondan bahsettim, kurum İş Bankası ile anlaşmalı ise tek başına açabilir. En azından 2 sene önce böyleydi. @Stroom78 müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsin.

Maalesef veliyle kesinlikle gitmek zorundasın yoksa hiçbir şekilde açmazlar çünkü bülsürü belge imzalayacaksın.

Dostum en iyisi annene söyle gitsin bir günlük rapor alsın ya da gidip ücretsiz izin mi alabiliyorsa almaya çalışsın. Ya da sen de müşteri hizmetlerini ara ve ne tür belgeler istiyor öğren bu belgeler ortalama kaç saatini alacağını hesapla ya da önceden hazırlarsınız. Annen de bir kaç saatliğine belki izin alabilir. Patronların umarım bu kadar insafı vardır. Sen de İşi Cumaya kadar ertele genel de fabrika gibi bir yerde çalışıyorsa Pazartesi-Çarşamba arası çok yoğun olur. Umarım sorununu hızlıca çözebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı