18 Yaş Sınırlı Konsere 17 Yaşında Gitmek

Tamamen guvenligin inisiyatifine kalmis bir sey. Yaninda buyuk olsa da giremeyebilirsin ben yasamistim. Once caktirmamaya calis kimlik kontrolu falan yapmazlar belki yaparlarsa birisinden rica edersin artik velinmis gibi yapar belki alirlar. Bir animi anlatiyim: Bir keresinde 18ime tam 1 ay kalmisti cok da sevdigim bir grup gelmisti turkiye'ye (dying fetus) kacirmamam lazimdi, kapida kimlik kontrolu yapiliyordu sira bana geldi bakti kimligime giremezsin dedi sepetledi beni sonrasinda guvenlikler baska bir seyle ilgilenirken 2 tane buyuk abinin arasina girip sızdım iceri. Bence her halükarda dene sansini. Kendisine benzeyen birinin kimligiyle girenler bile vardi her türlu entrikayi düsün. :)

Görünüm olarak 18'in epey üstünde bir halin varsa eğer bir şansın olabilir. Onun dışında yanında veli olsa bile almayabilirler. Böylesi etkinlikler para kazanmak için yapılıyor. Özellikle Anadolu şehirlerinde gerçekleşen etkinliklerde bilet ücreti çoğu zaman sanatçı bedelini bile karşılamıyor. Yani o sanatçının orada olma nedeni, mekanın para kazanmak istemesi. İçki içmeyeceği belli olan bir kimsenin mekana yararı yok.

Daha 17 yaşındasın, üniversiteye başladığın dönemde bahar şenlikleri veya artık hemen her bölgede bir şehirde gerçekleşen festivaller aracılığı ile sevdiğin sanatçı ve daha birçoklarını canlı izleme fırsatı bulursun. Hatta kimi sevdiğin kimseleri canlı görmek hayal kırılığı bile olabilir. Birçoklarının canlı performansı albüm kaydının yanından bile geçmiyor. Sonuç olarak, çok dert edilecek bir durum yok gibi ortada. :)

Son düzenleme:
Görünüm olarak 18'in epey üstünde bir halin varsa eğer bir şansın olabilir. Onun dışında yanında veli olsa bile almayabilirler. Böylesi etkinlikler para kazanmak için yapılıyor. Özellikle Anadolu şehirlerinde gerçekleşen etkinliklerde bilet ücreti çoğu zaman sanatçı bedelini bile karşılamıyor. Yani o sanatçının orada olma nedeni, mekanın para kazanmak istemesi. Orada içki içmeyeceği belli olan bir kimsenin mekana yararı yok.

Daha 17 yaşındasın, üniversiteye başladığın dönemde bahar şenlikleri veya artık hemen her bölgede bir şehirde gerçekleşen festivaller aracılığı ile sevdiğin sanatçı ve daha birçoklarını canlı izleme fırsatı bulursun. Hatta kimi sevdiğin kimseleri canlı görmek hayal kırılığı bile olabilir. Birçoklarının canlı performansı albüm kaydının yanından bile geçmiyor. Sonuç olarak, çok dert edilecek bir durum yok gibi ortada. :)
Ya sanatçı playback yapıcak zaten büyük ihtimalle de yine de adamı çok seviyorum o sahnede olmayı isterim.

''Vereceğin paranın karşılığında işini hakkıyla yapmayan kimseyi çok sevme'' diyeceğim ama bunun için henüz erken olabilir. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı