18 yaşında askere gidilir mi?

Drozvenn

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Yılbaşının geçmesiyle beraber e-Devlet üzerinden yoklama geldiğini gördüm. Ben buna başvurup yoklamamı yaptırdığım zaman şubat'ta askere mi gidiyorum süreç nasıl oluyor. Veya her halükarda 2025'te mi gideceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar. Yılbaşının geçmesiyle beraber e-Devlet üzerinden yoklama geldiğini gördüm. Ben buna başvurup yoklamamı yaptırdığım zaman şubat'ta askere mi gidiyorum süreç nasıl oluyor. Veya her halükarda 2025'te mi gideceğim?

2005 doğumlusun yıl sonuna kadar yoklama yapmak zorundasın eğer üniversiteye gidecek isen yapmana gerek yok tecil ettirebilirsiniz yoklamayi yaparsınız sınıflandırma ve tertibatı beklersiniz.

Yoklamanı yaptırdıktan sonra celp dönemi seçersin. Şubatta ki celpler çoktan alındığından bir sonraki celp dönemine kalırsın en iyi ihtimalle ama devletin ihtiyacına göre değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı