18 yaşında B sınıfı ehliyet başvurusu

Lyon

Kilopat
Daha fazla  
Şuan 17 yaşındayım. doğum tarihim 02/02/2001. Önümüzdeki sene B sınıfı ehliyet için başvuru yapabiliyor muyum? Ehliyet için sınavlar için vb. toplamda yaklaşık ne kadar ücret öderim? Ve başvuru işlemleri vb. şeyler nasıl gerçekleşir bu konu hakkında biraz bilgilendirir misiniz?

-Adli Sicil Belgesi
-6 Adet biyometrik fotoğraf
-Lise Diploması
-Adli Sicil Kaydı
-Genellikle kurs ücreti 1600 tl oluyor.
-Yazılı sınav için 75 TL
-Direksiyon Sınavı için de 75 TL
-495 TL Kazandıktan sonra vergi veriliyor

Bunlar lazım hocam.

-Adli Sicil Belgesi
-6 Adet biyometrik fotoğraf
-Lise Diploması
-Adli Sicil Kaydı
-Genellikle kurs ücreti 1600 tl oluyor.
-Yazılı sınav için 75 TL
-Direksiyon Sınavı için de 75 TL
-495 TL Kazandıktan sonra vergi veriliyor

Bunlar lazım hocam.
Fakat ben şuan halen okuyorum lise son sınıfa geçtim haliyle diplomam da olmayacak. Sınava giremeyecek miyim?

2019 subat ayinda basvuru yapabilirsin. Ücrete yeni zam geldi galiba 2500 lira civari bi fiyat olmasi lazim ilden ilede değişebilir
Deme ya 2500 TL lik ne var ki uçak ehliyeti almıyoruz ya :( İstanbul'dayım.

Screenshot_2018-09-02-21-52-52.png
2500TL mi? Ciddi mi ya bu ne yapıyorlar bunlar?
Bu fiyatlara sinav ucretleri ve kart cikartma parasi dahil degildir. 2019 yilinin basinda ucretler 2500 tl civarinda olacak

Ben de lise son sınıf öğrencisiyim ve haziranda ehliyet başvurusu yapabileceğim ilk hafta sürücü kursuna kaydoldum. Lise mezunu falan olmaya gerek yok. Okuldan öğrenci belgesi almam yeterli oldu.

Masraflar konusunda yaklaşık 1800-1900 TL civarı tuttu benim cebimden çıkan. Yine de arkadaşların dediği gibi başka şehirlerde özellikle kurs ücretleri bakımından senin cebinden çıkacak miktar biraz farklı olabilir.

Herhangi bir sorun olursa etiketlemen yeterli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı