18 Yaşında Çocuğunuzun Olması

@Silinen üye O zaman o çocuğun Allah yardımcısı olsun. Hayır anlayamıyorum ya bu kadar basit kavramlar hala ülkemizde ayıp karşılanıyor. Ben cidden anlayamıyorum. Almanya'da yaşamış birisi olarak hiç bir şey anlayamıyorum.

Bu işler kısmet işi yakın bir arkadaşım 18 yaşında evlendi şimdi çocuğu var ve arkadaşım askerde. Şartlar erken evlenmeyi gerektirebilir. Çocuk olur bundan 20 -25 yıl önce 18 yaşında çoğu kişi evleniyordu. Ama şu an evlenmiyorlar şartlar değişti. O kişinin şartlarını bilmek lazım. Benim düşüncem bu yönde.

Burası Türkiye. Küçük yaşta çocuk evlendirmek serbesttir :).
(Kötüleme yapmıyorum, adet, töre meselesi.)
Evet, maalesef öyle. Aslında 18 yaşını doldurmuş kız çocukları, erkeklere nazaran daha yetişkin gözüktüği için kimse pek bir şey diyemiyorum. Fakat bu yaş, erkek çocukları için hiçte uygun değil. Yani evliliği yürütmesi/ sorumluluk altına girmesi pek bi zor... Zaten o nedenden dolayı olsa gerek şiddetli gecimzizlik söz konusu oluyor. Vs.vs.

Bu arada, size diğer konuda cevap veremedim (burada konu dışı yorum yazmak ceza nedeni olduğundan dolayı)
Bana "siz gençler" diye hitap etmişsiniz.
Yaşınızı merak ettim ? :)

Ekleme; Bana "siz gençler" diye hitap eden kişi @topraktan nick'li kullanıcıymış.

Son düzenleme:
Daha o çocuk ergenliğini bitirmemiş. Bir ergenin çocuk yetiştirmesi...

Dile kolay anlattıkların. Ev geçindirmek, çalışmak ve çocuk bakmak büyük bir sorumluluk ister.

Yazimin alt satirini okudsaydin, ne 18 yasinda insanlar var .......... demisim.

Kisi karakterini, sorumlulugunu, kendini biliyorsa yas olayina cok takilmamak lazim bence.

İlk okul çocuklarının vıcık vıcık aşk adı altında yaşadıkları özentiye ileride tokat olur.

Erkek 18 yalında olsa kız ondan bir yaş küçüktür diye tahmin ediyorum yada aynı yaşta. Neye veya kime güvenerek böyle bir şey yapıyor. Babası mı ağa?

Benim dedem 1951 doğumlu babam ise 1965. Hesabı sen yap. :D Bunu babam söylemişti. Ben daha çok o yaşta nasıl evlendiğine şaşırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı