18 yaşında Garanti Bankası hesabı nasıl açılır?

SenpaiKangal

Picopat
Selam yaşım 18 oldu. Aile bireylerim garanti kullanıyor banka hesabı açmak istiyorum aktif olarak Papara kullanıyorum. Banka hesabı açmak için illa şubeye gitmeye gerek var mı? Uygulaması üzerinden yapabilir miyim?

Garanti BBVA uygulamasını indirip "Müşteri olmak istiyorum." diyerek yönergeleri takip edin.

Hocam imza kurye geldiğinde atacağım değil mi? Ama okulda oluyorum saat 15.30'a kadar.
1. dereceden yakınınız sizin yerinize imza atabiliyor diye hatırlıyorum. Yoksa bile bilgisini verir 16'dan sonra getirmelerini rica edebilirsin.

Açmadım hocam ama dediğiniz ref kodu size yaramaz mı? 300TL size gelmez mi yani 😀
Referans kodu hem size hem de davet edene 300TL değerinde bonus veriyor. Benimkini de kullanabilirsin

Hocam imza kurye geldiğinde atacağım değil mi? Ama okulda oluyorum saat 15.30'a kadar.
Eğer NFC ile müşteri oluyorsanız imza atmanıza gerek yok. Online olarak müşteri olmuş oluyorsunuz. Kurye sadece banka kartınızı teslim edecek. O da normal bir kargo gibi baskasi teslim alabilir.

Referans kodu hem size hem de davet edene 300TL değerinde bonus veriyor. Benimkini de kullanabilirsin

Eğer NFC ile müşteri oluyorsanız imza atmanıza gerek yok. Online olarak müşteri olmuş oluyorsunuz. Kurye sadece banka kartınızı teslim edecek. O da normal bir kargo gibi baskasi teslim alabilir.

Hocam NFC derken imza atmamız gerekmiyor mu? Bir de Online olarak müşteri dediniz normal bir bankaya gidip işlem yapamam mi? Bir de 300TL bonus nasıl oluyor direkt 300TL hesabıma mi gelecek?

Hocam NFC derken imza atmamız gerekmiyor mu? Bir de Online olarak müşteri dediniz normal bir bankaya gidip işlem yapamam mi? Bir de 300TL bonus nasıl oluyor direkt 300TL hesabıma mi gelecek?
Hocam müşteri olma şöyle işliyor. Önce herkes için ortak olan kişisel bilgileri dolduruyorsun. T.C. kimlik numarası, seri numarası telefon numarası gibi bilgiler. Genelde 3 farklı müşteri olma seçeneği var. Garanti Bankasında 2 tanesi kesin olarak var biliyorum: NFC, ve diğer banka hesabı ile doğrulama. Bir de kurye ile doğrulama. NFC ile doğrulama yaparken kimliğinizi telefonunuza yaklaştırıp kimliğinizi okutuyorsunuz ve kimlik doğrulama işleminiz tamamlanıyor. Daha sonra müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşüyorsunuz ve hem sesli onayınız hem de kimliğinizin fiziksel kontrölü yapılıyor. Örneğin kimliğinizin hologramı elinizle kapatmanız isteniyor. 2. Banka hesabı doğrulama ise telefonunuzda NFC yoksa veya kimlik kartınız eski, hasar görmüş, kullanılamaz halde iken kullanılıyor. Garanti Bankası size bir IBAN tanımlıyor ve diğer herhangi bir banka hesabınızdan o hesaba para gönderiyorsunuz. Daha sonra yine NFC ile doğrulamada olduğu gibi müşteri temsilcisi ile onaylarınız ve kimlik kontrol işlemi yapılıyor. Bu ilk iki seçenek Garanti Bankasında kesin olarak var. Son seçeneği ben Enpara müşterisi olurken kullanmıştım. Kurye ile doğrulama: internet üzerinden form dolduruyorsunuz yine kimlik bilgilerinizle ve yine telefonunuzda NFC yoksa veya kimliğiniz kullanılamaz haldeyse ve diğer bankalarda hesabınız yoksa adresinize bir kurye yönlendiriyorlar. Kuryenin getirdiği sözleşmeleri imzalıyorsunuz ve müşteri olma süreciniz tamamlanıyor.

Geri
Yukarı