18 yaşında kel oldum

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim orta okuldan beri ciddi bir saç dökülmem var ve bu son zamanlarda çok ciddi derecede artı ve artık saçımda gözle görülür derecede kellik var. Çok kafaya takıyorum 7/24 bunun etkisin deyim bununla kalkıp bununla uyuyorum yaşımdakiler yakışıklı ve kendine bakarken ben çok özgüvensizim. Kendimi o kadar çok sevmiyorum ki gerçekten defalarca intihar etmeyi düşündüm ama cesaret bulamıyorum. Kızlar zaten bana bakmıyor. Pek bir yeteneğim yok. Hayattan bir beklentim yok. İyice içime kapandım psikolojim altüst. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sorunları yaşıyorsun ya, hah işte bunun çözümü tekrar saçlı olmak, saç ekimi vs değil. Sorunun kızlarla romantik ilişkiler yaşayamamaksa çözüm kızlarla önce arkadaş olmaya, iletişim kurmaya, tanımaya çalışmaktır.
Bugün bir anda sırma saçlı olsan diğer sorunların malesef çözülemeyecek. Keza bu kilolular için kilo verince her şeyin düzeleceğini sanmak gibi.

Hocam eğer kafa şekliniz güzelse saçı kazıtmak daha iyi olabiliyor. Uğraşmak zorunda değilsin ve iyi oluyor. Ya da Hugola'nın eski haline bakıp kendinizi teselli edebilirsiniz.
1626806254606.png

Kendine bu yolda yarattığın stres daha çok saç dökülmesi ve hastalığa davet çıkarır. Ayrıca özgüvensiz kalmaya devam ederseniz bu sizi asosyal ve mutsuz bir birey yapacaktır. Stresten ve özgüvensizlikten kurtulup ilk önce bir hekime görünüp saç dökülmesinin nedenlerini aramalısınız. Kan verip vitamin testlerinizi felan yaptırmalısınız vs. Saçlarınız seyrekleştiyse uzun saçlar yerine kısa veya direk makina tabiriyle 0'a vurulmuş saçlar tercih edebilirsiniz. Kendi tarzınızı bulup bunu yakışacak şeylerle kombinleyip kişisel bakımınızı ve sporunuzu yaparsanız bunların size çok katkısı olacaktır.

Arkadaşlar benim orta okuldan beri ciddi bir saç dökülmem var ve bu son zamanlarda çok ciddi derecede artı ve artık saçımda gözle görülür derecede kellik var. Çok kafaya takıyorum 7/24 bunun etkisin deyim bununla kalkıp bununla uyuyorum yaşımdakiler yakışıklı ve kendine bakarken ben çok özgüvensizim. Kendimi o kadar çok sevmiyorum ki gerçekten defalarca intihar etmeyi düşündüm ama cesaret bulamıyorum. Kızlar zaten bana bakmıyor. Pek bir yeteneğim yok. Hayattan bir beklentim yok. İyice içime kapandım psikolojim altüst. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Saç ektirebilirsin Enis Kirazoğlu güzel bir sonuç almış gibi gözüküyor takma kafana.

Yeni konular

Geri
Yukarı