18 Yaşında Saç Dökülme Problemi

Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 18 ve saçım eylül ekim aylarında seyrelmeye başladı düzelir diye bekledim gerçekten düzelmiyor aksine artıyor galiba fotoğrafta koyucam ben yağlanınca güçlenir dedikleri için yağlanmasını dert etmemiştim bir gün aynada bir bakmıştım ki aralardan dipler görünüyor beyaz beyaz saç kökleri bende hemen saçı kestim devamlı yıkamaya vs başladım ama nafile fotoğraflarda gördüğünüz gibi. Kan testleri yaptırdım devit 3 yok gibi bir şey (D vitamini) çıktı vitamin almaya başladım 2 haftadır alıyorum ama saçlarım yine çıkmadı. Genetik dediler dayılarımın tekinin saçı döküldü oda yaşadıklarından dolayı gerisinin saçları çatır çatır duruyor baba tarafında dedemde bile saç var ama babamın saçları sarı renk onunkiler döküldü bir tek, benim saçlarım anne tarafına çekik siyah renk dökülmez demiştim ama dökülüyor yıkılıyorum psikolojik olarak bana yardımcı olun lütfen.

Edit; Hayatımda hiç jöleymiş spreymiş kafama sıkmadım saçlarıma bunu yapmadım ama nedense dökülüyor, fön hayatımda 2 kere falan çektim bunu da ekleyeyim.

ss.PNGWhatsApp Image 2019-03-20 at 21.50.27.jpegWhatsApp Image 2019-03-20 at 21.50.28(1).jpegWhatsApp Image 2019-03-20 at 21.50.28.jpegWhatsApp Image 2019-03-20 at 21.50.29.jpegWhatsApp Image 2019-03-20 at 21.50.30(1).jpegWhatsApp Image 2019-03-20 at 21.50.30.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdiki gençlerin çoğu böyle, genç yaşta kel kalmak nedir anlamıyorum, gelecek kaygısından, sınavdan, toplum baskısından kaynaklanan stresten mi oluyor bilmiyorum stres her türlü hastalığın sebebi çünkü. Neyse Allah bu genç yaşımızda bize kellik göstermesin :)

Benim de yaşım 18 seninki kadar olmasa da dökülmeler mevcut. Kafamıza şapkadan başka bir şey takmamamız gerekiyor sanırım.

Geri
Yukarı