18 yaşındaki kişilere sokağa çıkma yasağı var mı?

Alitasbasi67

Decapat
Ben 18 yaşındayım, bugün işte çalıştım, çalıştığım yerden bir kadın 18 yaşındakilere sokağa çıkma yasağı var dedi, yasak 18 yaş altılara dahil değil mi? 18 yaşındaki insanlara da yasak işliyor mu? Biri açıklayabilir mi? Yani sokağa çıkma yasağı olmaması için illa 19 yaşında olmak mı lazım, yardımcı olacaklara teşekkürler.

( Haber sitelerinden birinde 18 ve 18 yaş altı diye okudum ama bazıları sadece 18 yaş altı diyordu, tam olarak doğru olan hangisi?)

O eski kural artık kural değişti.

Ben 28 Mayıs 2002 de doğdum, yani bana yasak yok, en iyisi biraz daha araştırayım ondan sonra gidip gitmeyeceğime karar veriririm.
Genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması getirilen gençlerden 31.12.2002 tarihinden önce doğanlar (18-20 yaş arasındaki gençler) için sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    223 KB · Görüntüleme: 55
1 Ocak 2002 diye bir yerde okuduğumu hatırlıyorum ama bulamadım.
Yine de 18-20 yaş arasında tamamen kalktığı buradaki yazıda geçiyor.

Ben yanlış hesapladım sanıyordum ama meğersem aslında 17 küsur imiş. 30 Aralık 2002'de doğan birisi 17 yıl 5 ay doldurmuş oluyor. Oy ver desen veremez ama açıklanan "18" yaş sınırlamasından muaf.

Yine de sonra yerine önce yazıp yanlışımı yapmışım. Neden tarih yerine yaş diye açıklarlar onu da anlamıyorum.

İşe gitmeyeceğim, ben Mayıs ayında doğdum, araştırdım ama kesin emin olamadım, ufak miktarlar için büyük çaplı ceza ödemeye değmez

Arkadaşlar artık bu konular iyice çorba oldu lütfen gelişmeleri sıcak ve güncel şekilde takip eden kişiler sorumu cevaplar ise sevinirim 17 yaşındayım sokağa çıkma yasağım hala devam ediyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı