Çözüldü 18 yaşından gün alan kişiye açık lise kaç dönem şart?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rowaulf

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Çukurova/ADANA
Sınıfta kaldım ve eylül ayında açığa geçmeyi planlıyorum. Her yerde farklı bir şey deniyor sorum şu; Ekim ayında 17 yaşımı doldurup 18'den gün alacağım açık lise kaç dönem şart olacak?

Cevap yok mu arkadaşlar

Çözüm
Açık öğretim lisesinde 8 dönem okumak zorundasınız fakat 18 yaş ve üzeri öğrenciler için zorunlu dönem sayısı 5'dir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açık öğretim lisesinde 8 dönem okumak zorundasınız fakat 18 yaş ve üzeri öğrenciler için zorunlu dönem sayısı 5'dir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Yani bana 8 dönem şart hocam :(

@Rowaulf, 18 yaş ve üzeri öğrenci değilseniz evet, zorunlu.

Hocam peki 18 yaş olanlara 5 dönem şartı var ise ben açık liseye geçtiğimde 5. dönemden başlayacağım. 7. döneme geldiğimde ise 18 yaşını doldurmuş olacağım bu durumda mezun mu oluyorum otomatik yoksa kalan 2 dönemi de okumam gerekiyor mu?

Açık liseden mezun olabilmenin tek şartı dönem değil. Açık liseden mezun olmanın şartları:
  • 170 ve üzeri krediye sahip olmak.
  • Ortak dersinizin kalmamış olması. Ya muaf olacaksınız ya da başarmak mecburiyetindesiniz.
  • Zorunlu 8 dönem. 18 yaş ve üzeri öğrenciyseniz dönem sayısı 5.
Dönem şartını sağladığınızda, diğer şartları sağlıyorsanız mezun olabilirsiniz.

Geri
Yukarı