Çözüldü 2. dönem açık lise başvurusunda 1. dönem ortalaması önemli midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mathiass

Femtopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhaba. 2. dönemde açık lise için başvuru yapacağımız zaman 1. dönemki ortalamamızın 50'nin altında olması herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Mathiass, problem oluşturmaz. Açık liseye geçince örgün devamsızlığına bakmazlar, açık lisede okula gitme olayı zaten yok.

Onun dışında dönem tekrarı gibi bir şey olmaz. Sonuç olarak dönemi bitirmiş oluyorsun, tekrar etmezsin dolayısıyla.

@Mathiass, problem oluşturmaz. Açık liseye geçince örgün devamsızlığına bakmazlar, açık lisede okula gitme olayı zaten yok.

Onun dışında dönem tekrarı gibi bir şey olmaz. Sonuç olarak dönemi bitirmiş oluyorsun, tekrar etmezsin dolayısıyla.

Tamamdır, çok teșekkürler. Peki tahmini açılma tarihi ne zamandır? Șu an kesin değil ama bazıları 6'sında açılacak diyorlar. Tahmini ne zaman açılır? Çünkü 2. sinavlarin bazilarina girmemeyi dusunuyorum. Șu an ortalamam iyi, bosa dusurmesini istemiyorum. 2. donem 21'inde bitiyor. Ondan once acilir gibi dusunuyorum.

@Mathiass, Ocak ayı içerisinde açılır tahminimce. İnternette 8 Ocak diye görmüştüm, doğruluğundan emin değilim.
Sınavların yapildigi haftanin ortasinda, bazı sinavlara girmeden kayıt yaptirsam bir sorun olur mu veya kayıt yaptiracagim guzel gecen sinavlarim hala e-Okul'a islenmemis ise?
@Mathiass, Ocak ayı içerisinde açılır tahminimce. İnternette 8 Ocak diye görmüştüm, doğruluğundan emin değilim.
Tamamdır teșekkürler cevaplarınız için.

@Mathiass, notların işlenmeden AÖL'e geçiş yaparsan ortalaması kaç düşüyorsa o baz alınır, haberin olsun.

Merhaba bu sabah kayıtlar açıldı onu gördüm AÖL'ün resmi sayfasın'da kayıt işlemi 27 Aralık'ta başlayıp 28 Ocak gününe kadar devam ediyor.
Fakat sitede sanırım e-Okul kaydı olan öğrencinin ilk kayıt işlemleri 1.dönem bittikten sonra yapılır yazıyor yani 1.dönemdeki 2.sınavlara girmeden kayıt yaptıramaz mıyız şu an sınavlar başladı.

2) e-Okul'da aktif kaydı olan öğrencilerimizin yeni kayıt iş ve işlemleri ise e okulda 1. dönem bittikten sonra bakanlık tarafından dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra açılacaktır.

Geri
Yukarı