18 yaşından küçükler banka hesabı açabilir mi ?

burak3806

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Şimdi gençler, benim kuzenim 18 yaşından küçük ama banka hesabı açtırmak istiyor ama 18 yaşından küçük olduğu için bankaların imkanları kısıtlı. Bana geldi derdini anlattı. "Sen hesap açsan ben kullansam" dedi. Bende pek güvenemedim, hayır demedim ama geçiştirdim. Şimdi sorum şu, 18 yaşından küçüklerin açabildiği ama başka bir hesaptan, bu hesaba para yatırılabilen ve bu hesaptan para çekebileceğimiz bir banka hizmeti var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette var hatta ve hatta öğrenci ise ücretsiz olarak kullanabilir. 6 ayda bir ücret falan kesilmez.

Banka kartın olur, internet üzerinden alışveriş de yapabilirsin.
Banka hesabın olduğu için IBAN numaran da bulunur para yatırılabilir bu hesaba.
Ve aynı şekilde para çekip yatırabilirsin istediğin kadar.

Yalnızca internet şubesini 18'den önce kullanamazsın, ATM'lerde sürünmen gerekir hepsi bu :)
Yapıkredi ile görüşün, bir hesap açtırın isterseniz. Güncel bir öğrenci belgesi ile giderseniz yararınıza olur.
Kişinin babası veya annesi de yanında bulunmalı.

Elbette var hatta ve hatta öğrenci ise ücretsiz olarak kullanabilir. 6 ayda bir ücret falan kesilmez.

Banka kartın olur, internet üzerinden alışveriş de yapabilirsin.
Banka hesabın olduğu için IBAN numaran da bulunur para yatırılabilir bu hesaba.
Ve aynı şekilde para çekip yatırabilirsin istediğin kadar.

Yalnızca internet şubesini 18'den önce kullanamazsın, ATM'lerde sürünmen gerekir hepsi bu :)
Yapıkredi ile görüşün, bir hesap açtırın isterseniz. Güncel bir öğrenci belgesi ile giderseniz yararınıza olur.
Kişinin babası veya annesi de yanında bulunmalı.

Peki Google ın Admob, Adsense gibi hizmetleri kullanılabilir mi?

Aileniz yanınızdayken açabilirsiniz. Internet Bankacılığı da kullanılabilir tek yapmanız gereken hesabı açtırırken babanızın talimat vermesi. Siz bu hesabın sadece kullanıcısı oluyorsunuz, talimat veremiyorsunuz hatta normalde bankadan kartsız para bile çekemiyorsunuz.
Internet bankacılığını aktif ederseniz o servisleri de kullanabilirsiniz.

Aileniz yanınızdayken açabilirsiniz. Internet Bankacılığı da kullanılabilir tek yapmanız gereken hesabı açtırırken babanızın talimat vermesi. Siz bu hesabın sadece kullanıcısı oluyorsunuz, talimat veremiyorsunuz hatta normalde bankadan kartsız para bile çekemiyorsunuz.
Internet bankacılığını aktif ederseniz o servisleri de kullanabilirsiniz.

Aile falan sıkıntı değil de Bu hesabı açtıktan sonra Admob gibi yerler de kullanabilirmiyim. Yani Google kabul eder mi? İnternet üzerinden bir şeyler alırken, atm den para falan çeker iken sıkıntı çıkarır mı? Yani o sırada da aileye ihtiyaç duyulur mu?

Bu arada aile sıkıntı olmaz dedim ama benimkiler ayrı, annemle yaşıyorum babamla fazla görüşmüyorum, annem ile birlikte gidip açsak sıkıntı olur mu?

Banka kartı kabul eden her yerde kullanabilirsin. En kötü ihtimalle EFT yapıp kullanırsın. Fakat bazı alışverişlerde sadece kredi kartı geçerli oluyor, o zaman kullanamıyorsun.

Ikinci soruna ne yazık ki kesin yanıt veremeyeceğim fakat velayetin kimdeyse o bu işi yapar diye tahmin ediyorum.

Anne ve babanın aynı anda gelme zorunluluğu böyle bir durumda zaten olamaz ve babanız hesabınıza falan kesinlikle erişemez.
@ÖmerT. Faiz binme olayı yalnızca VADELİ hesaplarda geçerlidir ve belirlenen süre boyunca o paranın karttan çekilmemesi gerekir.
Arkadaşımıza açacakları öğrenci hesabı vadesiz hesap olacaktır. @Foxie Maalesef bu konu hakkında bilgim yok.

Anne ve babanın aynı anda gelme zorunluluğu böyle bir durumda zaten olamaz ve babanız hesabınıza falan kesinlikle erişemez.
@ÖmerT. Faiz binme olayı yalnızca VADELİ hesaplarda geçerlidir ve belirlenen süre boyunca o paranın karttan çekilmemesi gerekir.
Arkadaşımıza açacakları öğrenci hesabı vadesiz hesap olacaktır. @Foxie Maalesef bu konu hakkında bilgim yok.
Şuan ben 18 yaşından kücüğüm . Annem ve babam ayrıldı . Velayetim annemde . Dedelerim bana bi banka hesabı açtırmak ve bunu 18 yaşıma kadar hiç ellenmemesini istiyorlar . Bu hesabı açtırmak için babamla gittiğimde annemi istediler . Annem ise en azından babamın kendisi olmasa bile imzası gerektiğini söylüyor . Sadece annem ile gitsem yine açılmaz mı bu hesap ?

Geri
Yukarı