18 yaşından sonra boy nasıl uzatılır?

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar benim boyum 172 cm. Bu yaştan sonra boyumu uzatmanın bir yolu var mı? Hormon tedavisi vs. uygulayabilir miyim? Annem benden 5-6 cm daha kısa babam 6-7cm daha uzun. Çok uzamakta gözüm yok, 4-5cm bile yeterli.

Dostlar benim boyum 172 cm. Bu yaştan sonra boyumu uzatmanın bir yolu var mı? Hormon tedavisi vs. uygulayabilir miyim? Annem benden 5-6 cm daha kısa babam 6-7cm daha uzun. Çok uzamakta gözüm yok, 4-5cm bile yeterli.

Basketbola başlayanlar 1-2 yıl içinde sonuç alabiliyor diye biliyorum. Herhangi bir takviye, ameliyat, ilaç vb. önermem. Kaş yaparken göz çıkarırsın.

O yaştan sonra 6-7 cm imkansız gibi bir şey. Ergenliğin sonundasınız muhtemelen, genetiğinizde yoksa fazladan uzama gibi bir durum yok maalesef.

Basketbola başlayanlar 1-2 yıl içinde sonuç alabiliyor diye biliyorum. Herhangi bir takviye, ameliyat, ilaç vb. önermem. Kaş yaparken göz çıkarırsın.
Hâla aslı olmayan safsataları araştırmadan insanlara önermeyin, rica ediyorum. Yalan böyle bir şey yok. Basketbol, esneme boy uzatır; zıplayınca boyun uzar gibi insanı lastik varsayan bu safsatalar asılsız bilgi kirliliğinden başka bir şey değil.
Basketbolum tek yararı, sağlıklı beslenme ve aktif hareket sonucu büyümenin, growth'un tetiklenmesi sonucu az biraz uzama olmasıdır.
Bunu da basketbol oynamak gibi bana kalırsa sıkıcı olan bir aktiviteyi yapmaktansa aktif hareket edip; esnek, atletik, mobil bir fizik inşa edip ayrıca güzel beslenerek yapmak daha iyi.

Doktora gidip gelişiminin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmen gerekiyor. Bileklerinin ve ellerinin arasında bir boşluk var. Bu boşluğa film çektirerek bakıyorlar. Eğer bu boşluk kapandıysa büyümen durmuş oluyor yani doğal yolla uzaman imkansız.

Doktora gidip gelişiminin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmen gerekiyor. Bileklerinin ve ellerinin arasında bir boşluk var. Bu boşluğa film çektirerek bakıyorlar. Eğer bu boşluk kapandıysa büyümen durmuş oluyor yani doğal yolla uzaman imkansız.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı