18 Yaşını doldurmayan biri ehliyet alabilir mi?

RegoslaX

Hectopat
Daha fazla  
17 yaşında, 18e yeni girmiş veya 18 yaşını tam doldurmamış biri ehliyet alabilir mi? Bunu arkadaşın kuzeni ben kayıt oldum demesi üzerine açıyorum. Derslere gidiyorum demiş kendisi nasıl olabiliyor? Yoksa eğitimi alırken kayıtsız alıp sonradan yaşı dolunca mı evraklar yürürlüğe girecek?

17 yaşında, 18e yeni girmiş veya 18 yaşını tam doldurmamış biri ehliyet alabilir mi? Bunu arkadaşın kuzeni ben kayıt oldum demesi üzerine açıyorum. Derslere gidiyorum demiş kendisi nasıl olabiliyor? Yoksa eğitimi alırken kayıtsız alıp sonradan yaşı dolunca mı evraklar yürürlüğe girecek?
16 yaşını doldurunca 120cc motor ehliyeti alabiliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla son dediğiniz de olabilir.

18'e yeni girmiş birisi ehliyet alabilir aynı şekilde 18'i doldurmasına gerek yok sıkıntısız alabilir bende zamanında 18 yaşıma girdikten sonra başvuru yapıp derslere gitmiştim. Sonrasında direksiyon vesaire.

Geri
Yukarı