180 TL SSD önerisi

Pctech

Hectopat
Arkadaşlar, dizüstü bilgisayarımdaki HDD yerine SSD takacağım. HDD'yi de dönüştürücü ile DVD yerine takacağım ancak hangi marka SSD önerirsiniz? 180-185 lira maksimum bütçem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apacer konusunda çoğunlukla aynı düşünmüyorum. Bir Patriot ile kıyaslanmaz hatta Sandisk'in marka seviyesine bile yaklaşamaz (bazı seri SSD Plus'ların kronik sorunlu olduğunu biliyorum).
Bu sözünüze ben de katılıyorum. Kullandığım Kingston A400'ü alırken bu modelin çok şikayeti olduğu için alınmaması gerektiği söylenmişti. Çok satılan modellerde o kadar şikayet olmasını ben normal karşılıyorum. Apacer'i sorunsuz diye adlandırmak da yanlış çünkü bir Kingston kadar satılmıyor ki şikayetleri ile ilgili konu açılsın.

Benim hatırladığım kadarıyla WD Green, SSD piyasasında ilk kronik sorunlu olduğu bilinen modeldi. (2018 yılından bahsediyorum.) Hatta hızları ile ilgili birçok tartışmaya girilmişti. Günümüzde de insanların pek tercih ettiği bir model değildi. Fiyatları düşünce ve az satışından dolayı az şikayeti olunca insanlar neden bir anda üstüne atladı anlamıyorum. Şimdi de almayın diye konu açılmış.

Bunların da tesadüf olduğunu düşünüyorsanız 2018 konularına geri dönün. ADATA SU800 modeli tutunca SSD önerisi isteyen herkese ADATA SU630/SU650 önerenler de yine bu forumdakilerdi. Az satılan modelleri sorunsuz diye adlandırmak doğru sonuç verebilir ancak fiyatı düştü diyerek sorunlu modeli sorunsuz diye önermek ilginç. Belki WD Green yenilenmiştir de ben kaçırmışımdır tabii bilmiyorum.

Apacer konusunda çoğunlukla aynı düşünmüyorum. Bir Patriot ile kıyaslanmaz hatta Sandisk'in marka seviyesine bile yaklaşamaz (bazı seri SSD Plus'ların kronik sorunlu olduğunu biliyorum). Türkiye'de bu modeli James Donkey'den ayıran ciddi bir özellik yok. Patriot, Gigabyte, Kingston vb. alternatifleri varken alınmasının risk olduğunu düşünüyorum uzun vadede. Şu anda sorun çıkmayabilir ama ileride patlayabilir de. Daha önce okuduğum bir yazıda dediği gibi;

"Bir ürün amazon.com, amazon.de, newegg gibi Amerika ve Avrupa sitelerinde satılmıyorsa, Reddit'te konuşulmuyorsa almayın. O ürün Çin'de merdiven altında üretilip, size kakalanıyor demektir."
"İmkan varsa Patriot alıp rahatınıza bakın." yazmıştım. :)

Apacer, Gigabyte ve Patriot arasinda hangisi daha ucuzsa tercihini yap. Hiçbiri üzmez aslına bakarsan. Hayırlı olsun.

İkisi arasında ki fark nedir biri kırmızı logo apacer biri gold

Farkları nedir sizce
Apacer önerimdir. Kaliteli üreticidir. İmkan varsa direkt Patriot Burst alıp rahatınıza bakın. Yoksa Apacer, yeterli seviyede iş görecektir. :)

Farkları nedir sizce

Alıcaksan toshiba öneririm
Kingston A400 SA400S37/120G 2.5" 120 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri
1602374660025.png

Son düzenleme:

Farkları nedir sizce
Boss Bilişim forumda yasaklı. Güvenilir bir site değil. Ayrıca yukarıda mesaj atan arkadaşı takmayın. Toshiba öneririm deyip Kingston A400 fotoğrafı paylaşmış. Toshiba OCZ serisinden bahsediyorsa zaten kronik sorunlu.

Boss bilişim forumda yasaklı. Güvenilir bir site değil. Ayrıca yukarıda mesaj atan arkadaşı takmayın. Toshiba öneririm deyip Kingston A400 fotoğrafı paylaşmış. Toshiba OCZ serisinden bahsediyorsa zaten kronik sorunlu.

Çok teşekkür ederim kusura bakmayın forumda yeni sayılırım aktivite olarak bilmiyordum bunu ama söylediğiniz çok iyi oldu buradan sipariş verecektim yoksa.
Boss Bilişim forumda yasaklı. Güvenilir bir site değil. Ayrıca yukarıda mesaj atan arkadaşı takmayın. Toshiba öneririm deyip Kingston A400 fotoğrafı paylaşmış. Toshiba OCZ serisinden bahsediyorsa zaten kronik sorunlu.
Merhabalar aradan bir kaç gün geçti ama tavsiyeniz üzere biraz bekledim Patriot Burst 240GB indirimde buldum onu aldım. İyi mi sizce bu fiyata

Patriot Burst PBU240GS25SSDR 2.5” 240 GB SATA 3 SSD 259,00 TL yerine 249,99 TL

Son düzenleme:

Geri
Yukarı