1800 TL civarı RX 460 bilgisayar toplama

Baran Mentes

Hectopat
Daha fazla  
Tekrardan bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Çok aklıma takılıyor da nasıl acaba? Değiştirmem lazım mıdır ;

RX460 2GB OC Asus Dual
Intel KabyLake Pentinium G4560
Corsair Value 2133mhz 8 GB
MSI 1151 H110M PRO-VD 2133MHz
WD 1TB 7200RPM
Termaltake V2 500W

Şu anlık iyi gibi görünüyor fakat buraya da tekrardan başvurmak istedim. Görüşleriniz nedir acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba,

1050 TI en az 650 - 700 TL arası 1050 almak biraz daha sıcak geldi. Çünkü darboğaz olayından dolayı işlemci çok yorulabilir İ5 kadar güçlü olmasada KabyLake olduğundan dolayı ve ucuzluğundan alıyorum G4560 iyi ve performanslı diyorlar internette " Budget Gamer PC'S " başlığı altında çok bilgisyar var ve geneli G4560 ı kullanıyor. Yorumunuz için teşekkürler.

TX kasay yerine daha kaliteli olan Zalman, Corsair, Aerocool, NZXT, Thermaltake gibi markalara bakin. Ayrica kasalarin icinden gelen dandik 80+ sertifikasi olmayan PSU'lar kalitesiz almayin. PSU'yu ayri almak daha iyi. Zalman Z3 Plus ve Corsair VS450 oneriyorim. Ilk basta fark etmedim yuksrida kasa ve PSU'nun birlesik oldugunu.
Sisteminize guc verecek olan ve sistemin en onemli bileseni olan PSU'yu asla kotu almayin.

TX kasay yerine daha kaliteli olan Zalman, Corsair, Aerocool, NZXT, Thermaltake gibi markalara bakin. Ayrica kasalarin icinden gelen dandik 80+ sertifikasi olmayan PSU'lar kalitesiz almayin. PSU'yu ayri almak daha iyi. Zalman Z3 Plus ve Corsair VS450 oneriyorim. Ilk basta fark etmedim yuksrida kasa ve PSU'nun birlesik oldugunu.

^^ biraz ucuza kaçtım bundan dolayı 180TL civarı bir fiyatı vardı 400W da uygun geldi 80+ olması şart diyorsanız EVGA iyi diye biliyorum genelde o kullanılıyor ondan önerebilirmisiniz acaba yada Corsair iyi ise onu alayım ?

Evga iyidir tabiki ama 450W PSU'larina bakamdim acikcasi ama Corsair VS450 gayet kaliteli ve yeterli.
Sakin PSU'da ucuza kacmayin. Kasa olarak Zalman Z3 Plus, Cirsair Carbide 100R veya Zalman R1'e bakin.

Bana kalırsa güzel olmuş ama bütçeyi 2500 TL civarı yapıp i3 7100 GTX 1050 Tİ almanız daha mantıklı. Veya biraz daha ucuz hali olarak i3 6100 ve GTX 1050 almanız fazlasıyla iyi olur. (Bana kalırsa i3 7100 ve GTX 1050.)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı