1800 TL Gaming monitör önerisi

Bütçe
1800
AOC Alıyorum o zaman.
Aklımda oluşanlar böyle.

Eğer VA panel istiyorsanız: AOC C24G2U
Eğer IPS panel istiyorsanız: MSI G241 alabilirsiniz.

MSI G241'i rakiplerinden ayıran en önemli kısmı sRGB'si ve 8 Bit olmasıdır. AOC 24G2U'da 6+FRC vardır.
AOC C24G2U'da ise sRGB ve monitörün yüksekliğini ayarlama vs. özellikleri rakiplerinden ayırır. (Aynı zamanda 8 Bit olması).

C24G2U yazıyor :)

Aklımda ASUS var, nasıldır?

ASUS'un TUF ürünlerini önermem. Onun yerine AOC veya MSI tercih edin. LG ve ViewSonic'i düşük-orta bütçeli ürünlerde bu sene çok başarılı bulamadım, umarım toparlanırlar zira onlarda da çok sağlam işler çıkıyor.

MSI G241'i rakiplerinden ayıran en önemli kısmı sRGB'si ve 8 Bit olmasıdır. AOC 24G2U'da 6+FRC vardır.
AOC C24G2U'da ise sRGB ve monitörün yüksekliğini ayarlama vs. özellikleri rakiplerinden ayırır. (Aynı zamanda 8 Bit olması).
G241 de 6+FRC. Kendi sitesinde buna dair bilgi verilmese de güvenilir kaynaklarda böyle kayıtlara geçmiş. G241'de sRGB %128 iken 24G2U'da %126. Ekstradan %95'lik DCI-P3 kullanan G241'e kıyasla 24GU2'da %108'lik Adobe RGB kullanılmış. G241'de Wide Gamut Color da ek özellik olarak gösterilmiş, bu kullanım alanına göre önemli olabilir. Optix serisi monitörlerde yaşanan ölü piksel sorunları hayli fazla iken ve net bir üstünlüğü yokken onu önermiş olmanız garip ki fiyat olarak da hemen hemen aynı banttalar. Neden onu almaması gerektiğini ve 24G2U'nun üstün olduğu tarafları da önceki mesajımda yazmıştım. Ben panel karşılaştırmanıza girmeyeceğim, her panelin kendine göre avantajları ve dezavantajları mevcut tıpkı renk uzaylarında olduğu gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı