1800 TL mağazadan telefon önerisi

Redmi Note 8 kullanıyorum. Bu fiyata harika bir telefon, 1800'e aldım mi store üzerinden. Tavsiye ediyorum. Telefon hakkında sormak istediğin sorular varsa sorabilirsin.

Bahsettiğim üç modelde bu sitelerde bu fiyatlara bulunamıyor maalesef. Netten alırsan bütçe aralığında bu modeller var, bu sitelerin fiyatları gereksiz derecede pahalı. Yerinde olsam netten alırım.

Bu sitelerden alacaksan da bütçene uyacak cihazlar Oppo A5 2020 ve Realme 5i modelleri. Her iki telefonda da aynı yonga var, bataryalarda aynı. Realme 5i modelinin ekstra 1 GB RAM avantajı var. Arka kameraları benzer görünüyor, Youtube'dan karşılaştırmalara bak, açıkçası hangisi daha iyi bilmiyorum orası.

Üstte verdiğim modeller kamera olarak bu iki cihazdan da daha iyi telefonlar.

Bahsettiğim üç modelde bu sitelerde bu fiyatlara bulunamıyor maalesef. Netten alırsan bütçe aralığında bu modeller var, bu sitelerin fiyatları gereksiz derecede pahalı. Yerinde olsam netten alırım.

Bu sitelerden alacaksan da bütçene uyacak cihazlar Oppo A5 2020 ve Realme 5i modelleri. Her iki telefonda da aynı yonga var, bataryalarda aynı. Realme 5i modelinin ekstra 1 GB RAM avantajı var. Arka kameraları benzer görünüyor, Youtube'dan karşılaştırmalara bak, açıkçası hangisi daha iyi bilmiyorum orası.

Üstte verdiğim modeller kamera olarak bu iki cihazdan da daha iyi telefonlar.

Realme 5i bu devirde hala Micro-USB kullanıyor yani Hızlı Şarj desteği de yok. Ekranı 720x1600 (HD+) Piksel yani FullHD bile değil. Corning Gorilla Glass ile korunuyor ekran , bari Corning Gorilla Glass 5 kullanılsaydı. Ayrıca SAR değerleri (saçtığı radyasyon diyebiliriz basitçe) normalin üstünde. Kısaca özetlersek bu telefon bana kalırsa (ve çoğu kullanıcı yorumuna bakılırsa) alınmaz. Az daha bütçeye para ekleyip 1800 TL bandında olan Redmi Note 8 almanızı tavsiye ederim. Ekranı 1080x2340 (FHD+) Piksel, Type-C kullanıyor, Hızlı Şarj desteği var, Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Üstelik kamera performansı ve malzeme kalitesi de daha iyi Realme 5i'ye göre.

Zaten Epey üzerinden de karşılaştırıp ortalama puanlarına bakarsak Xiaomi Redmi Note 8, 72 puanla önde.
Ekran Alıntısı11111.PNG

5i modelinin SAR değeri normalinden üstünde değil. Avrupa standartları 2.0, onun altında değerleri var 1.4 SAR değerine sahip.

Normalin üstünde ifadesinden kastım piyasadaki rakiplerine göre fazla demekti. Evet dediğiniz konuda haklısınız, Amerika Federal İletişim Komisyonu tarafından, cep telefonlarında izin verilen SAR oranı, 1.6 W/Kg olarak belirlenmiştir. ABD'de ölçümler 1 gramlık doku başına değerler baz alınarak yapılırken Avrupa'da ise 10 gram doku üzerinden ölçüm yapılıyor. Bu yüzden de Avrupa'da 2 W/Kg seviyesine kadar SAR değerindeki akıllı telefonların satışına izin veriliyor.

1254562.PNG

Örnek verecek olursam Redmi Note 8 modeli 0.191 W/kg (Baş) ve 1.034 W/kg (Vücut) SAR değerleri ile rakibi sayılabilecek (ama gerçekte yanından bile geçemeyen) Realme 5i'den daha iyi. Ve yukarıda da belirttiğim gibi SAR değerleri tek sıkıntısı değil, birçok konuda eksiği var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı