1800 TL Oyun Odaklı Sistem

Quadrions

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçe sıkıntım olduğu için 1800 TL'ye sistem toplamak zorundayım. Piyasadan ve bileşenlerden uzak kaldığım için böyle bir konu açma gereği duydum. Yardımlarınızı bekliyorum fakat 1800 TL'yi aşmazsa sevinirim. Monitör dahil değildir. Şimdiden Teşekkürler.

Umarım bu hoşuna gider dostum

Dosya Ekleri

• upload_2018-3-4_22-13-20.png
    upload_2018-3-4_22-13-20.png
    86,9 KB · Görüntüleme: 117
Şöyle bir şey topladım:

Toplam: 1790~ TL
İşlemcinin içinde vega 8 GPU var. GT 1030 civarında performans veriyor. Apularda yüksek performans için çift kanal ve yüksek MHz'li RAM gerekiyor. Bundan dolayı bu ramleri seçtim. Seçtiğim anakartta da 4 RAM slotu bulunuyor, ileride yükseltmeye uygun. En ucuz 500W 80+ kasa bu olduğu için bunu koydum bütçeni yükseltirsen daha iyi bir kasa ve PSU koyabilirsin.
(y)

@Mücahit beyazat APU oyun için değilse ne? G4400 oyun için mi? APU sistemim hem geleceği daha açık hem de, daha günceldir.
APU sistem ileride geliştirmek içindir APU sistemle oyun oynanmaz ve düşük bütçe için uygun değildir. APU sistem için alıncak "fazladan" RAM fiyatına ekran kartı alınabilir. APU sistem yerine GT 1030 + G4600 veya başka bir işlemci alınılabilir. APU ileride geliştirlecek bilgisayarlar içindir oyun için değil ve APU sisteme alacağın 2666 MHz RAM bir şeye yaramaz daha yüksek frekansta olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindeki APU'su GT 1030 ile eş değer yalnız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İçindeki APU'su GT 1030 ile eş değer yalnız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arkadaşım APU'daki performans RAMin frekansına bağlıdır. 2666MHz GT 1030'la Kesinlikle eşdeğer değildir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı