1800 TL sistem toplama

• Konuyu başlatan Asyra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 440

Asyra

Centipat
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm.
1800 liraya bu sistemi almayı düşünüyorum piyasaya göre de uygun bir fiyatta gibi önerir tavsiyeleriniz ne olur acaba?

Açıkçası öyle çok fazla iyi bir bilgisayar değil ama CS:GO, LOL, Puvg gibi oyunları kaldırabilir.

Vatandakinin işlemcisi bundan daha iyi güç kaynağı falan daha ileri dönük ve daha ucuz.
Arkadaşlar bütçeyle alakalı bir öneriye gerek yok bütçem 1800 TL bu sistemi alıp bir süre sonra ekran kartı takmayı düşünüyorum.
Öyle eski ekran kartlı sistemlere para verip ileride çöp olsunda istemiyorum bu işlemcinin içinde Vega 8 grafik kartı var buda GT 1030 a yakın bir performans sağlıyor sipariş verdim ürün elime ulaştığında burada izlenimlerimi paylaşırım
Alma diyen arkadaşlar bilmeden konuşmayalım sisteme 500 TL zam geldi ben aldıktan sonra 2300 şuan
Ben şahsen bu fiyatlarda PC önerme. Zorlamayın işte. En az 3500 TL bütçe olmalı adam akıllı sistem için. Konsol almanız daha iyi olur.
Bu sistem sizin attığınız sistemden daha iyi, sizin attığınız APU sistem.
[/URL].

Alma diyen arkadaşlar bilmeden konuşmayalım sisteme 500 TL zam geldi ben aldıktan sonra 2300 şuan

Son düzenleme:
Vatandakinin işlemcisi bundan daha iyi güç kaynağı falan daha ileri dönük ve daha ucuz.
Arkadaşlar bütçeyle alakalı bir öneriye gerek yok bütçem 1800 TL bu sistemi alıp bir süre sonra ekran kartı takmayı düşünüyorum.
Öyle eski ekran kartlı sistemlere para verip ileride çöp olsunda istemiyorum bu işlemcinin içinde Vega 8 grafik kartı var buda GT 1030 a yakın bir performans sağlıyor sipariş verdim ürün elime ulaştığında burada izlenimlerimi paylaşırım

Anladığım kadarıyla Vatan mağazasının sattığı PC'yi almışsın. Kasa ve PSU dışında beğendim o sistemi. Tabii 1800 TL'ye satılırken alınır. Ben hangi fiyata alırsanız alın PSU'nun kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Hayırlı olsun.

Anladığım kadarıyla Vatan mağazasının sattığı PC'yi almışsın. Kasa ve PSU dışında beğendim o sistemi. Tabii 1800 TL'ye satılırken alınır. Ben hangi fiyata alırsanız alın PSU'nun kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Hayırlı olsun.

Hocam çok anlamam PSU dan neden değişmeli
Teşekkürler bu arada hayırlı olsun demişsiniz.

Hocam çok anlamam PSU dan neden değişmeli
Rampage gibi PSU üreticileri genelde malzemeden çalarak PSU'yu ucuz yaparlar. Mesela High Power marka bir PSU %15 sorun yapma potansiyeline sahipse Rampage marka %45 sorun yapma potansiyeline sahip diyebiliriz. PSU neden bu kadar önemli dersen. Kendisiyle birlikte sistemi yakabilir ve aklıma şu an gelmeyen tonlarca şeye sebep olabilir. "Rampage PSU güzel midir" gibi bir konu açarsan sana çok detaylıca anlatabiliceklerine eminim. Hatta dur senin için araştırayım hocam.

Tabii bu direkt PSU'yu çöpe atın anlamına gelmiyor. Sana çürük yumurta çıkmadıysa idare edebilirsin veya satıp üstüne az daha koyup Aerocool, FSP, High Power veya Gigabyte gibi kaliteli bir PSU üreticisinden minimum 200 TL ortalama 250 TL kaliteli 300 TL'ye bir PSU tercih edebilirsin.
Para varsa Kasana bir el at. Hava akışı çok hoş durmuyor gibi ama yinede sistem ısınmıyorsa o kalabilir. PSU'yu değiş bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı