1800 TL'ye 144 Hz monitör önerisi

Bütçe
1800
Günümüz dolar kuruyla fiyatları bayağı uygun. ASUS'un 23.8 inç Curved VA panel 144Hz olanı var bende. Tahminim senin yazdığınla aynı ekran sadece kasa farklı. Ekran parlak ekran kıssanda parlak görüntü alıyorsun bir IPS değil ama kötü de değil alışmak istiyor

ASUS TUF Gaming teknik sorunlu bir monitör IPS olsa bile bu böyle.
Ve VA panel bakmışsın çok kötü ve eski bir paneldir IPS bakmanı öneririm. Görüntü açısından daha canlı.
Benim önerim 3'ünü de almaman ViewSonic XG2405 ya da AOC 24G2U öneririm.
Ama ben AOC'a güvenmiyorum alsam ViewSonic alırdım.
Bunlar Free Sync destekliyor ama NVIDIA ekran kartı da takabilirsin. YouTube'da video izleyip nasıl Free Sync'ın NVIDIA Sync'a dönüştüğünü izle. NVIDIA destekli monitörler çok pahalılar o yüzden en mantıklısı bu.

1616663775180.png

ViewSonic XG2405 144 Hz 1 ms tepkime süresi gerçek 1 ms sitesinde böyle yazıyor.
Ve IPS panel şu zamana kadar ViewSonic'ten hiçbir sorun görmedim. Bu monitörün tek eksi yönü USB, DVI gibi girişlerin olmaması.
Bu girişler anakartında varsa hiçbir sorun yok ki çoğu anakartta USB girişi bulunuyor. Ve Free Sync bir monitör ama bunu NVIDIA Sync'a da dönüştürebilirsiniz YouTube'da videoları mevcut gayet basit. Yeni model olduğu için NVIDIA Sync'a dönüştürebilirsiniz eski monitörlerde maalesef yapılmıyor.

Komik olan ne açıklarsan sevinirim.

Eki Görüntüle 939889

ViewSonic XG2405 144 Hz 1 ms tepkime süresi gerçek 1 ms sitesinde böyle yazıyor.
Ve IPS panel şu zamana kadar ViewSonic'ten hiçbir sorun görmedim. Bu monitörün tek eksi yönü USB, DVI gibi girişlerin olmaması.
Bu girişler anakartında varsa hiçbir sorun yok ki çoğu anakartta USB girişi bulunuyor.

Komik olan ne açıklarsan sevinirim.
Hiç bir şey olmuyorsun dostum. Kontrast oranı herhangi bir renk gamından aldığı değerlere bakmamışsın bile. 1000:1 IPS yerine 3000:1 VA çok daha iyi renk verir. 144Hz AOC 4MS tipik muhtemelen Viewsonic'de öyle hatta MSI bile. Oltaya geliyorsun dostum.

Hiçbir şey olmuyorsun dostum. Kontrast oranı herhangi bir renk gamından aldığı değerlere bakmamışsın bile. 1000:1 IPS yerine 3000:1 VA çok daha iyi renk verir. 144Hz AOC 4ms tipik muhtemelen ViewSonic'de öyle hatta MSI bile. Oltaya geliyorsun dostum.

Senelerdir ViewSonic kullanan birine mi bunu söylüyorsun? İnsanları yanlış bilgilendirmem merak etme ve VA panel en eski panel türüdür kullanıldığı yöntemler eski yöntemler o yüzden de istediği kadar renk gamı yüksek olsun yine bir şey değişmeyecektir.
Bir IPS panel kadar iyi renk gamı vermez. Ama illaki renk gamına çok takıyosanız AOC g2unun renk gamları biraz daha iyi attığım ViewSonic'ten. Ama bu seferde marka tartışılır bir marka. AOC'a ben şahsen güvenmiyorum. ViewSonic senelerdir bu işte ama AOC yeni bile sayılır.
Ve 4 ms değil attığım 1 ms ama attığım AOC Sahte 1 ms aldanmayın sitesinde gerçek olduğu hakkında bir şey yazılmamış

Senelerdir ViewSonic kullanan birine mi bunu söylüyorsun? İnsanları yanlış bilgilendirmem merak etme ve VA panel en eski panel türüdür kullanıldığı yöntemler eski yöntemler o yüzden de istediği kadar renk gamı yüksek olsun yine bir şey değişmeyecektir.
Bir IPS panel kadar iyi renk gamı vermez. Ama illaki renk gamına çok takıyosanız AOC g2unun renk gamları biraz daha iyi attığım ViewSonic'ten. Ama bu seferde marka tartışılır bir marka. AOC'a ben şahsen güvenmiyorum. ViewSonic senelerdir bu işte ama AOC yeni bile sayılır.
Ve 4 ms değil attığım 1 ms ama attığım AOC Sahte 1 ms aldanmayın sitesinde gerçek olduğu hakkında bir şey yazılmamış

Yanlış yazmışım TN panelden sonra en eski olan VA paneldir. Kusura bakma
İnternetten bir makale buldum oku istersen.
Paneller arasındaki farklar arasında, görüş açıları ve renk doygunluğu var elbette. Yazımızın bu kısmında, bu iki ana başlığa değineceğiz. Panelleri görüş açılarına göre değerlendirecek olursak, bu konuda en zayıf panel türü TN oluyor. TN paneller, yapıları gereği yanlardan bakıldığı taktirde görüntü kaybına uğrar. Son yıllarda geliştirilen TN paneller bu konuda biraz daha iyi olsa da genel olarak görüş açısı konusunda zaafları vardır.
IPS paneller, görüş açısı konusunda çok daha iyi iş çıkarıyorlar. Sisteminizde birden fazla monitör kullanacaksanız, TN panelli monitörlerden kaçınmanızı öneririz. VA paneller ise, IPS ve TN panelin arasında bir panel türüdür. IPS kadar iyi bir görüntü sunamamasına rağmen, TN panel gibi görüntü kaybına da uğramaz. Birçok IPS ve VA panel, 178 derecelik görüş açısı sunarken, TN panellerde bu açı düşüyor. Eğer TN panele sahip bir monitörünüz varsa, tam karşısından bakmanız gerekecek.

1616664550823.png

Q

Ve 4 ms değil attığım 1 ms ama attığım AOC sahte 1 ms aldanmayın sitesinde gerçek olduğu hakkında bir şey yazılmamış.

Senelerdir ViewSonic kullanınca ne değişiyor? Bu yaş olayına döndü.
VA panel ile IPS panel aynı değerlere sahip olduğu zaman IPS daha önde oluyor. Ve bildiğinden kuşkum var ama IPS panel de dün çıkmış değildir.
Black Unfiormaty'nin ne kadar berbat olduğu elle tutulur şekilde berbat ve %75 ARGB.

@W3lys4 @LaMorte Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır 1200-1600 lira bütçe ile monitör arıyorum. Bütçemi 100 lira artırayım diyorum ya monitörde küçük sorun oluyor ya da iade konusunda sıkıntı yaşayanları görüp beklemeye devam ediyorum. Günlük kullanım ve oyun için sıkıntısız bir monitör yok mu ?

Günümüz dolar kuruyla fiyatları bayağı uygun. ASUS'un 23.8 inç Curved VA panel 144Hz olanı var bende. Tahminim senin yazdığınla aynı ekran sadece kasa farklı. Ekran parlak ekran kıssanda parlak görüntü alıyorsun bir IPS değil ama kötü de değil alışmak istiyor.

Bende de var hocam. Samsung panel olduğu için galiba. Bayağı kaliteli bir monitör. ASUS da üzmez zaten alabilir.

@W3lys4 @LaMorte arkadaşlar yaklaşık 2 aydır 1200-1600 lira bütçe ile monitör arıyorum. Bütçemi 100 lira artırayım diyorum ya monitörde küçük sorun oluyor ya da iade konusunda sıkıntı yaşayanları görüp beklemeye devam ediyorum. Günlük kullanım ve oyun için sıkıntısız bir monitör yok mu?

Sana ViewSonic XG2405 öneririm dediğim gibi YouTube incelemeleri izleyebilirsin gerçek 1 ms ve IPS tir 144 Hz tek eski yönü USB girişi olmaması ama bu da anakartında varsa hiçbir problem olmaz.

Sana ViewSonic XG2305 öneririm dediğim gibi YouTube incelemeleri izleyebilirsin gerçek 1 ms ve IPS tir 144 Hz tek eski yönü USB girişi olmaması ama bu da anakartında varsa hiçbir problem olmaz.
İade koşulu iyi olan bir yerden almak isterim. İnternet veya mağaza farketmez tavsiyeniz var mı ? Çünkü 1 ölü piksel bile olsa değişim veya iade isterim.

Geri
Yukarı