18000TL sistem toplama önerisi

Bütçe
17-18K

xZelzele

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bir hazır sistem alacağım. Hazır sistemin içinde ASUS TUF GT301 kasası var. Bu kasanın hava akışı nasıl? Isınma konusunda bana sorun yaşatır mı? Kasa değiştirme seçeneği yok sitede.
  • ASUS Dual RTX 3060.
  • AMD Ryzen 5 5600.
Bu ikisini kullanacağım. Sanırım darboğaz yapmıyorlar. Bu işlemci için hangi anakartı kullanmam gerekiyor.

ASUS Prime B450M-K yeterli olur mu yoksa ASUS Prime B550M-A mı tercih etmeliyim?

Ayrıca.
ASUS TUF Gaming 550b 550W Bronze güç kaynağı var. Bu sistem için yeterli mi yoksa 650W mi almam gerekiyor?

Anakartla güç kaynağını yükselttiğimde fiyat 18.100 TL oluyor.
Yükseltmeyince 16.912 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:

Toplam 17,900. Attiginiz sistemden cok daha iyi.

Toplam 17,900. Attiginiz sistemden cok daha iyi.
Evet hocam daha uygun hatta bendeki ssd 500 gb sizinki 1 TB ama bu işlerden pek anladığım söylenemez biraz araştırdığımda amd de driver sorunları var dediklerini gördüm ndvia da dlss olması ndvia reflex ndvia nıs gibi özellikleri görünce biraz daha ndvia tarafına yöneldim amd fsr 2.0 çıkarttı ama sanırım daha çoğu oyunda yok beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca ndviada video çekerken fps düşmüyor diye biliyorum

Hazır alacaksan bu ikisinin anakartlarını elden geçirerek almak daha iyi olur.

Evet hocam daha uygun hatta bendeki ssd 500 gb sizinki 1 TB ama bu işlerden pek anladığım söylenemez biraz araştırdığımda amd de driver sorunları var dediklerini gördüm ndvia da dlss olması ndvia reflex ndvia nıs gibi özellikleri görünce biraz daha ndvia tarafına yöneldim amd fsr 2.0 çıkarttı ama sanırım daha çoğu oyunda yok beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca ndviada video çekerken fps düşmüyor diye biliyorum
Ekran kartı olarak AMD alma, ciddi anlamda yazılımı çok kötü. RX590, 6600xt, 6500xt kullandım eziyet çektim yazılımı yüzünden. Şuan 3060 kullanıyorum amd yüzünden oynayamadığım oyunları çok rahat şekilde oynayabiliyorum.

Hazır alacaksan bu ikisinin anakartlarını elden geçirerek almak daha iyi olur.

Hocam 3060 lı sistemdeki INNO3D markasının güzel bir markamı? Gürültülü ve sıcak çalıştığını duymuştumda. Ve amd r5 5600 i5 12400F ye göre daha performanslı değilmi
Ekran kartı olarak AMD alma, ciddi anlamda yazılımı çok kötü. RX590, 6600xt, 6500xt kullandım eziyet çektim yazılımı yüzünden. Şuan 3060 kullanıyorum amd yüzünden oynayamadığım oyunları çok rahat şekilde oynayabiliyorum.
İşte bir kısım amd yi överken bir kısım gömüyor bende bu sebepten dolayı arada kalıyorum

Hocam 3060 lı sistemdeki INNO3D markasının güzel bir markamı? Gürültülü ve sıcak çalıştığını duymuştumda. Ve amd r5 5600 i5 12400F ye göre daha performanslı değilmi

İşte bir kısım amd yi överken bir kısım gömüyor bende bu sebepten dolayı arada kalıyorum
Yazılımı yüzünden oyunları oynarken durduk yere driverlarım çöküp duruyordu. AMD desteğe ulaşıyorsun karşına hindistanlı kafadan savma birilerini koyuyorlar aynı şeyleri yaptırıp duruyor. Bazı oyunlarda sıkıntısı var diye oynayacağım oyunlar için gerekli sürücüler, eski driver versiyonlarında olduğundan haftada 3 kere ddu ile silip oynamak istediğim oyunun desteklendiği driverları indiriyordum.

Geri
Yukarı