182'den aşı için randevu alma

Cumhurbaşkanı ile sağlık bakanı oldu. Güvenebilirsiniz bence.
İnşallah diyelim.
Hocam bir sıkıntı olmaz. Çin aşısı diye küçümsemeye gerek yok. Şahsen ben olacağım. Başka çaremiz yok zaten.
Zorla yapacağız derse yapacak bir şey yok. Şuraya dikkat çekmek istiyorum. Ben kesinlikle yaptırmam demiyorum. Sadece güvenmiyorum. İnşallah atlatırız lanet hastalığı.

1 milyon kişiden 10 kişinin ölmesi gayet doğal bir oran bence. Ölenlerin hepsinde de ağır hastalıklar olduğunu belirttiler.

Çin aşısına olan ön yargının kırılması için attım. Oran küçük büyük bu düşünce sizin için azdır başkası için çoktur bilemem. Alman aşısına bu kadar güvenilip Çin aşısına bu kadar tepkinin olması saçma geliyor.

Güvenmemem için bir sebep yok üstüne cumhurbaşkanı, bilim kurulu, sağlık bakanı, bazı siyasiler olmuşken. Alman aşısı olurum diyen ama Çin aşısına güvenmiyorum diyen arkadaşlar için şu haberi bırakayım ölümler yaş olarak ileri deniliyor ancak bilemiyoruz sonuçta. Alman Paul Ehrlich Enstitüsü: Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti
Ben karşı değilim yanlış anlaşılmasın. Sadece güvenmiyorum. Şahsi fikrim. Eğer baştaki devlet büyüklerimiz ve asıl olarak bakan Koca yapılacak herkese yapacağız derse güvenmeme fikrim değişebilir.

Çin aşısına olan ön yargının kırılması için attım. Oran küçük büyük bu düşünce sizin için azdır başkası için çoktur bilemem. Alman aşısına bu kadar güvenilip Çin aşısına bu kadar tepkinin olması saçma geliyor.
Komünist bir ülkede üretilen bu kadar önemli bir şeyin detayları hakkında ne kadar şeffaf olacaklarını düşünüyorsunuz? Konuşan 2 gün sonra kayboluyor, hükümet karşıtı konuşan 2 gün sonra gözünü cezaevinde açıyor; kim aşının asıl yan etkilerini bize söyleyecek?

Geri
Yukarı