1866 anakarta 2666 MHz RAM takmak

Coffe Lake

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Miami
Daha fazla  
Meslek
Web Site Tasarımcılığı
Merhaba arkadaşlar ben yeni bir bilgisayar toplayacağım. Mesela anakartım 1866 mhz kadar ram destekliyor. Buna 4 gb 2666 mhz hızında ram taksam bir sıkıntı çıkarmı? Diğer sorum ise anakart ram hızını 1866 mhz hıza otomatik düşürebilirmi? Bide ram hızını yükseltiğimiz gibi düşürebilirmiyiz?

DDR sürümü uyuyorsa sorun çıkartmaz. FAKAT tam performans alamazsınız. Yani RAM isterse 3000MHz olsun anakartın desteklediği en üst seviyede çalışabilir.

Sıkıntı olmaz sadece RAM'ler maksimum 1866MHz'de çalışır. RAM hızını yükseltmek ya da düşürmek için X.M.P'yi devreye sokabilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1866MHz bir anakart DDR3'tür ve 2666MHz DDR3 bellek piyasada yok diye biliyorum.

Piyasada DDR3 2666MHz bellek yok demek, piyasada yok demektir, üretilmedi demek değildir. Peşin cevap vermek istedim. :D

Arkadaşın sorusunu yukarıda cevapladılar zaten fakat eksik şekilde, o eksiği ben tamamladım. Konu sahibi yanlış anlayıp gider DDR3 anakarta DDR4 bellek takmaya çalışmasın.

En az 2133MHz DDR4 bellek varken, nasıl olurda 1866MHz DDR4 anakart olabilir. Yanlış bilgilendirme yapmamalısın, ceza alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı