Çözüldü 19 gün özürsüz devamsızlıkla kalır mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Öyküüü

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar özürlü devamsizligim 19 gün özürsüz 3 gün 5 gün silicekler 19 gün devamsizligim özürlüye çevirecekler 5 gün 15 gün olacak sınıfta kalir miyim? Çok korkuyorum 10. sinifim.

Son düzenleme:
Çözüm
Tanılan devamsızlık hakkı özürsüz 10 gün, toplam 30 gündür. İkisinden birisinin yarım gün aşması durumunda kalırsınız. İzinli 20 gün hakkın var diyenler yanlış bilgi bu arada, öyle bir şey yok. İzinli devamsızlık için toplam devamsızlık sınırı aşılmadığı sürece bir sınır olmuyor. Örneğin 27 gün izinli 1 gün özürsüz devamsızlık yaparsan kalmazsın. Eğer özürlü 15, özürsüz 5 olursa devamsızlığın kalmazsın. Anladığım kadarıyla da öyle olacak gibi duruyor.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.
33 gün devamsızlık ile galiba açığa geçeceğim. 👍
Raporumu internete geçirmeyip, şimdi bir şey yapamayız diyen müdür yardımcısına selam olsun.

@Öyküüü velinizi idarenin yanına gönderin. Biraz yalvar yakar belki düzeltebilirler. Bir de kendi derdinizi tam anlatamadınız ki ben de dolayısıyla yanlış anladım. Benlik bir şey yok.
Haklısınız kusura bakmayin daha bugün öğrendim bende ilk defa boyle birsey basima geldi ondan çok korkuyorum kalmakdan herkese yazıyorum yardım istiyorum çok sağolun

@Öyküüü rica ederim, sorun değil de yani bu iş anca böyle çözülür. Başka bir çözüm yolu yok, insaflıysa idareniz bir şeyler yapar. Eğer insafsızın tekiyse geçmiş olsun.
Of valla hic sormayin onu allah yardımcım olsun bu seneyi atlatırsam zaten bidaha ki sene bu kadar devamsızlık yapmam ilk defa başıma geldi

Geri
Yukarı