1900-2000 TL 144 Hz Monitör Önerisi

Arkadaşlar maksimum 1900-2000 TL fiyat hakkını veren ölü piksel olmayan monitör önerir misiniz?
Zannedersem ölü piksel olmama garantisi yok. Biraz şans işi. Onun yerine mağazada gidip test ederek alabilirsiniz. İlla internet üzerinden alacaksanız da ölü piksel çıkması durumunda yenisi ile değiştirecek bir firmadan alabilirsiniz. QP bilişim ile yaptığım görüşmede AOC 24G2U için ölü piksel çıkarsa anında değiştirebileceklerini, diğer sorunlarda servise göndereceklerini belirtmişlerdi.

Kullanım amacını yazarsan daha iyi öneriler yapılabilir, eğer profesyonele yakın seviyede FPS rekabetçi oyunlar oynayacaksan TN panel ASUS VG248QG, ASUS MG248 modellerine, eğer Witcher 3, GTA V gibi oyunlar oynayıp dizi film ağırlıklı takılacaksan IPS panel ViewSonic XG2405, AOC 24G2U modellerine bakabilirsin.

Azıcık gözlerinize değer verin ve TN panel almayın lütfen. VA panel rekabetçi oyunlar için ideal.

Azıcık gözlerinize değer verin ve TN panel almayın lütfen. VA panel rekabetçi oyunlar için ideal.
Şunu lütfen düzelteyim ve alınma, 4 bin liralık VA panel monitörlerde bile ghosting varken rekabetçi oyunlarda VA kullanılmaz, ayrıca rekabetçi oyunları rekabetçi şekilde oynayanlar umursamıyor zaten rengi veya görüntü kalitesini.

Şunu lütfen düzelteyim ve alınma, 4 bin liralık VA panel monitörlerde bile ghosting varken rekabetçi oyunlarda VA kullanılmaz, ayrıca rekabetçi oyunları rekabetçi şekilde oynayanlar umursamıyor zaten rengi veya görüntü kalitesini.
Hocam renk ve görüntü kalitesi ile ilgili en ufak bir şeyden bahsetmedim. TN paneller panele özel olarak fena şekilde göz yorar. IPS bu konuda en iyisidir. 24 saat bak gözlerin hala dinginliğini korur. TN bu konuda en kötü panel. Kafanı kaldırdığında baş ağrısı göz ağrısı gibi sonuçları oluyor. Birkaç saat sonunda tabi. Bu açıdan ben TN önermiyorum. Ayrıca Ghosting VA panellere özgü bir sorun olarak tanımlanamaz. Monitörden monitöre ghosting oranı azalır veya yok olur.

Hocam renk ve görüntü kalitesi ile ilgili en ufak bir şeyden bahsetmedim. TN paneller panele özel olarak fena şekilde göz yorar. IPS bu konuda en iyisidir. 24 saat bak gözlerin hala dinginliğini korur. TN bu konuda en kötü panel. Kafanı kaldırdığında baş ağrısı göz ağrısı gibi sonuçları oluyor. Birkaç saat sonunda tabi. Bu açıdan ben TN önermiyorum. Ayrıca Ghosting VA panellere özgü bir sorun olarak tanımlanamaz. Monitörden monitöre ghosting oranı azalır veya yok olur.
Bilgilerimiz çelişiyor o zaman, şahsi tecrübelerimle ve forumda gördüklerime göre en çok göz yoran IPS panellerdi, şahsen de tecrübe etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı