19000 TL Sistem Toplama

fenderjazzmaster

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sistemin bazı bileşenlerini belirledim.

Kasa: DARK GUARDİAN MİNİ PRO
Anakart: MSI MAG B550M MORTAR AM4
İşlemci: AMD RYZEN 7 3700X
Ekran Kartı: RTX 3060 (ASUS TUF düşünüyorum, 3 fanlı olan)
RAM: Kingston HyperX D4 16 GB (2x8) 3600 MHz

SSD ve PSU henüz seçemedim. Belirlediklerimi daha iyi olduğunu düşündüğünüz donanımlarla değiştirebilirim. Hatta sıfırdan toplamak isteyen olursa da yazabilir.

Bilerek küçük kasa seçtim, bilginize.

Sistemi ise genellikle Cad programları, Unity, Blender ve oyun için kullanacağım.

Monitör, klavye ve fare de lazım fakat onlara bütçe yetmeyecek gibi. Yeterse 2K 27" bir monitör fena olmaz. Ayrıca sıvı soğutma gerekli mi bilmiyorum.

SSD ve PSU henüz seçemedim. Belirlediklerimi daha iyi olduğunu düşündüğünüz donanımlarla değiştirebilirim. Hatta sıfırdan toplamak isteyen olursa da yazabilir.

Sistemi ise genellikle Cad programları, Unity, Blender ve oyun için kullanacağım.

Monitör, klavye ve fare de lazım fakat onlara bütçe yetmeyecek gibi. Yeterse 2K 27" bir monitör fena olmaz. Ayrıca sıvı soğutma gerekli mi bilmiyorum.
Ben olsam işlemciyi Ryzen 5 5600x yapardım.

Hocam 19000TL'ye RTX 3060 koymak biraz kötü geliyor bana. İleride ekran kartlarının stoğunun yenilenmesini bekleyin. O zaman rahat RTX 3080 alırsınız ama şu an RTX 3060 almayın 19000TL PC'ye.

Hocam 19000TL'ye RTX 3060 koymak biraz kötü geliyor bana. İleride ekran kartlarının stoğunun yenilenmesini bekleyin. O zaman rahat RTX 3080 alırsınız ama şu an RTX 3060 almayın 19000TL PC'ye.
Katılıyorum. Bu dönemde ekran kartlarının stoklarında kıtlık yaşanırken fiyatlar aşırı pahalı olur bu nedenle ertelemek en mantıklısı.

Ben olsam işlemciyi Ryzen 5 5600x yapardım.
3700x'i çekirdek sayısı fazla diye tercih ettim, sadece oyun oynasam 5600x olabilirdi.
Merhaba Kurt, kıştan beri bekliyorum her şey giderek daha pahallı oldu. Tabii o zamanlar 15k bütçem vardı. Yine de bir acelem yok bekleyebilirim, en fazla 2 ay.

3700x'i çekirdek sayısı fazla diye tercih ettim, sadece oyun oynasam 5600x olabilirdi.

Merhaba Kurt, kıştan beri bekliyorum her şey gider daha pahallı oldu. Tabii o zamanlar 15k bütçem vardı. Yine de bir acelem yok bekleyebilirim, en fazla 2 ay.
Beni tanıyorsunuz hocam :D
Neyse demek istediğim, cidden 19000TL'ye RTX 3060 sistem almayın, ileride daha iyisini alabileceğinize inanıyorum. 2 ayda düzelmezse fiyatlar, tabii ki alabilirsiniz.

Bu 3070. Kaçmaz bir fırsat değil indirimde değil ama normal fiyatları böyle zaten.

3060 bana yeter diyorsanız da aşağıdaki atacağım sistemin ekran kartı çok güzel. RGB renk falan ayarlanıyor hoşunuza gidebilir. Yine de alırken bazı parçaları yükseğiyle değiştirmeniz tavsiyemdir. Anakart ve RAM başta olmak üzere gerisi sizin tercihiniz.

Bu 3070. Kaçmaz bir fırsat değil indirimde değil ama normal fiyatları böyle zaten.

3060 bana yeter diyorsanız da aşağıdaki atacağım sistemin ekran kartı çok güzel. RGB renk falan ayarlanıyor hoşunuza gidebilir. Yine de alırken bazı parçaları yükseğiyle değiştirmeniz tavsiyemdir. Anakart ve RAM başta olmak üzere gerisi sizin tercihiniz.

Hocam RTX 3070'li sistemde B550 kullanmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı