193 boy için başlangıç motoru önerisi

isyon

Centipat
Daha fazla  
15 yaşındayım 1 sene sonra motor alacağım. Motor önerisi yapabilir misiniz? Boyum 193.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın. Lakin motor işi iri ve uzun insanlara biraz sıkıntı. Hatta aslında genel olarak sıkıntı çünkü kaporta sürücünün kendisi oluyor. Kötü tecrübeler oldu, o yüzden yazma ihtiyacı duydum. Esenlikler.

15 yaşındayım 1 sene sonra motor alacağım. Motor önerisi yapabilir misiniz? Boyum 193.
Hocam pek bilgim olmaması ile birlikte bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Baslangıç motoru alırken racing veya mt ile başlamanızı ben tavsiye etmem. Aea'da demişti herhalde scooter gibi bir motor alıp kendinizi motora alıştırmanızı tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın.

Aslinda insan gibi surerseniz sorun yok ancak yeni baslamanin verdiği dengesizlik kotu sonuclara neden olabilir. Bana kalsa başlangıç için 125 cg yeterli. Drift L, cbr125, ybr125 olabilir.

Hocam pek bilgim olmaması ile birlikte bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Baslangıç motoru alırken racing veya mt ile başlamanızı ben tavsiye etmem. Aea'da demişti herhalde scooter gibi bir motor alıp kendinizi motora alıştırmanızı tavsiye ederim. Sağlacakla kalın.

Hocam başlangıç motorunun küçük olmasının bir avantajı yok şahsen ben pulsar 200ns (200CC) ile sürmeyi öğrendim Yamaha virago 535 (500CC) ile de yoluma devam ettim. Önemli olan motorun hacmi değil motoru süren kişinin nasıl süreceği sen 10 yıllık motorcuda olsan sokak arasında 100le gidersen 1 hafta yaşayamazsın.

Hocam başlangıç motorunun küçük olmasının bir avantajı yok şahsen ben pulsar 200ns (200CC) ile sürmeyi öğrendim Yamaha virago 535 (500CC) ile de yoluma devam ettim. Önemli olan motorun hacmi değil motoru süren kişinin nasıl süreceği sen 10 yıllık motorcuda olsan sokak arasında 100le gidersen 1 hafta yaşayamazsın.
125cc için verilecek paraya biraz daha çıkıp ns200 almak daha mantıklı bence. Ama motorun omrunu yiyecek hareketlerden kaçınmak lazım.

A1 ehliyete fazla güzel ve büyük motor yok chopper önereceğim 125CC bandında chopeer yok. Sizin yerinizde olsam güzel bir elekrikli mtb alırdım emin olun motordan daha keyif alacaksınız. Benim babam yılların motorcusu her türlü motoru sürdü racing naked ne varsa şimdi bisikletin tadına baktı motorların yüzüne bakmıyor. 100KTL ye bisiklet alıyor dediğim gibi 125CC bandında motor tercih etmeyin çünkü motor çok yetersiz kalıyor boyunuzda çok uzun olduğunuz için bu boya göre 125CC motor yok tam ehliyetiniz olsaydı Honda hornet 600CC önerebilirdim çok güzel makinedır.

125CC için verilecek paraya biraz daha çıkıp NS200 almak daha mantıklı bence. Ama motorun omrunu yiyecek hareketlerden kaçınmak lazım.

Arkadaşın yaşı a1'e yetiyor 125CC üstü alamaz. NS200 güzel makinedır sorunsuzdur ancak Hindistan malı olduğu için egzozundan her türlü şarkıyı duyarsınız. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı