1989 Model Castello Terminator Bisiklet Göbeği Oynuyor

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar.

Babamın verdiği ve ikimizin de hayranı olmuş olduğu Castello Terminator model bisikletim 1997 yılında çatıdan düşmüş ve göbeğine bir şey olmuş ve yerinde oynuyor. Ben basit bir cıvata ya da onun gibi küçük şeylerden oluşabilecek bir hata olduğunu düşünüyorum. @BilgisayarKurdu hocam yardım ederse çok iyi eder.

Teşekkürler :D

Çözüm
Sorun bilyeleri sıkıştıran somunlarda olabilir, bilye yatağının boş olmasıda olabilir. İkinci olasılığı anlayabilmek için bilye yatağının somunlarını sıkman gerek. Eğer bunu yaptığında boşluk azalmaya başlıyor ise sorun belli olur. Fakat sıkmana rağmen boşluk gitmiyor ise bilye yataklarının somunlarını söküp yatakları kontrol etmen ve içlerinde bilye kalmış mı bakman gerek. Eğer bilye kalmamış ya da çok az kalmış ise bisikletçiden senin bilyelerine uygun bilye seti alıp ekleyebilirsin.
Bilye yatağının somunlarını sıkıp kontrol eder misin? Fakat sıkarken çok fazla sıkmamaya dikkat et yoksa fazla sıkmadan bilyeler zorlanıp dönüşü etkiler ve kırılırlar.

Eğer bilye yataklarının somunlarını sıktıktan sonra düzelir ise, onları tamamen sokup eksik bilye var mı onları bir kontrol et?

Bilye yatağının somunlarını sıkıp kontrol eder misin? Fakat sıkarken çok fazla sıkmamaya dikkat et yoksa fazla sıkmadan bilyeler zorlanıp dönüşü etkiler ve kırılırlar.

Eğer bilye yataklarının somunlarını sıktıktan sonra düzelir ise, onları tamamen sokup eksik bilye var mı onları bir kontrol et?

Yani sorun bilyede mi hocam? Bisikletçiye götürüp yaptırmayı düşünüyorum da. Benim vaktim yok.

Sorun bilyeleri sıkıştıran somunlarda olabilir, bilye yatağının boş olmasıda olabilir. İkinci olasılığı anlayabilmek için bilye yatağının somunlarını sıkman gerek. Eğer bunu yaptığında boşluk azalmaya başlıyor ise sorun belli olur. Fakat sıkmana rağmen boşluk gitmiyor ise bilye yataklarının somunlarını söküp yatakları kontrol etmen ve içlerinde bilye kalmış mı bakman gerek. Eğer bilye kalmamış ya da çok az kalmış ise bisikletçiden senin bilyelerine uygun bilye seti alıp ekleyebilirsin.

Çözüm

Vaktim olunca deneyeceğim, teşekkürler hocam.

Konu üzerinden 1 ay geçmiş ancak ilk mesajdaki etiketler ne yazık ki bildirim kutusuna düşmüyor çoğu zaman, dolaşırken fark ettim anlayacağın :) Standart bilyeli göbekler, darbeye bağlı dağıtmışsınız. Kendinizin yapabileceğini çok zannetmiyorum, 20-25TL gibi işçilik ücreti ile herhangi bir bisikletçi dükkanında hallettirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı