1991 yılı parti liderleri enflasyonu tartışıyor

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Erbakan, Demirel, Yılmaz, Ecevit, İnönü, Perinçek tartışması:

20 Ekim 1991 seçimleri öcesinde, siyasi parti genel başkanları TRT'de yayınlanan "Liderler Açıkoturumu" adlı programda bir araya geldiler ve Türkiyenin sorunlarını tartışıp çözüm önerilerini anlattılar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorumum: Birbirleriyle saygılı bir şekilde fikirlerini tartışmalarını çok beğendim. Videoyu sonuna kadar izledim ve hepsinin fikirlerinde değindiği haklı noktalar olduğunu düşünüyorum. Videonun sonuna doğru Kürt meselesini de tartışıyorlar.
Sizin yorumunuz nedir?

Son düzenleme:
İşte bu eski zaman fikri ve beyni şu an bugünde yok herkes tutturmuş bir Erdoğan ondan başka lider yokmuş gibi Erdoğan'a bağımlı olmuş gidiyorlar eski zamanın fikri ve beyni her lideri denemek istemiş ilk Tansu Çiller'i sonra Ecevit daha sonra Demirel gibi gibi yani şimdi düşünüyorum da neden şimdiki beyinler başka lider denemiyorlar? Eskileri örnek gösteriyorlar ama eskilerde herkes daha akıllı daha dinç her şeyin farkında değişik liderler deniyorlar liderler birbirleri ile saygı çerçevesinde tartışıyor şimdi denemeye kalksak kavga kıyamet her şey eskilerde güzeldi bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
değişik liderler deniyorlar liderler birbirleri ile saygı çerçevesinde tartışıyor şimdi denemeye kalksak kavga kıyamet her şey eskilerde güzeldi bence.
Ben bunu kutuplaştırıldığımıza bağlıyorum. 2002'den bu yana böyle açık oturum yapılmamış neden? Halk kutuplaşsın ve daha kolay güdülsün diye. Çapraz Ateş programı da olmuş bir ara, o da en son 2007 yılı imiş zaten.

Siyasi Geleneğimize Ne oldu? Şu haberden okuduğuma göre 2002 yılından beri parti liderleri karşılıklı çözüm tartışması yapmıyormuş :/
Onlar güç yarışı uğruna at koşturuyorlar, onlar kazanırken ezilen kesim halk oluyor.
Bir cacığın da değişeceği yok bu ülkede, 12 saat çalışmana rağmen kırmızı etin yüzüne bakamıyorsun. 😀
FB_IMG_1685923392053.jpg

:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında açık oturum yaklaşık 3 saat sanırım. Ben sadece bu kesitini izledim umarım yakın zamanda kalanını da izleyeceğim. Zira izlemesi, birbirlerinin hatalarını nazikçe dile getirmeleri zevkli.

Hocam sizin de görüşünüzü merak ettim @telefonunugoster

Son düzenleme:
Doksanlar ve Milenyum popülizmin ve popüler kültürün, BATI STK'ların özellikle de Hizmet hareketi ve tam da Erdoğan'ın palazlandığı yıllar, Bir STK projesi kapsamında, Birleşik Devletler senatosuna başkanlığa sunuldu bir çok düşünce kuruluşu tarafından, Türkiye yeniden bir projeksiyonla dizayn edilmek isteniyordu bu da Genişletilmiş kuzey Afrika ve Ortadoğu projesiydi, STK için de yürütmeye çıkan partiler fonlanmak suretiyle başa geldiklerinde o ülkelerin kaynaklarından harcama yapılacaktı.

Örneğin Erdoğan başa geldi, Türkiye'nin projeksiyona göre dizaynında STK için harcanacak tümden kaynaklar Türkiye'nin bütçesinden karşılanacaktı.

Hal böyle olunca da, Eş başkanlık gibi sıfatlar adı altında bu projeler yürütüldü.

İşte Terör yönetimi Sosyal kimlikleme toplum mühendisliği gütme gibi durumlarla işte o zaman Türkiye baş başa kaldı.

Günümüzün tümden figürleri de zaten, milenyum iki binlerin STK genişletilmiş Ortadoğu ve kuzey afrika projeksiyonunun bir ürünüdür.

Aslında açık oturum yaklaşık 3 saat sanırım. Ben sadece bu kesitini izledim umarım yakın zamanda kalanını da izleyeceğim. Zira izlemesi, birbirlerinin hatalarını nazikçe dile getirmeleri zevkli.

Hocam sizin de görüşünüzü merak ettim @telefonunugoster

Geri
Yukarı