1996 seri 100 doların sahiciliği nasıl anlaşıılr?

Emre OKUR

Femtopat
Daha fazla  
Para 1996 seri, 100 dolar. İnternetten baktığım kadarıyla gerçek. Yani 100 USA şeridi olması lazım diyorlar, var. Franklin silüeti var ve dokusu da farklı ama döviz bürosundaki adam sahte dedi. Ben bunu daha başka nasıl anlarım gerçek olduğunu? Bir de eski seri ve seri numarası AB ile başlıyor, yani eski model ve seri numarası düşük. Antika değeri var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20210203_173408.jpg
    IMG_20210203_173408.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_20210203_173546.jpg
    IMG_20210203_173546.jpg
    134,9 KB · Görüntüleme: 116
  • IMG_20210203_173500.jpg
    IMG_20210203_173500.jpg
    165,1 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
Buna göre ne dememizi bekliyorsun? Adamda makinesi falan vardır illa, sahte para olduğuna göre antika değeri falan da olmaz. İsterseniz başka dövizciye gidin.

Diyorum ki internetten baktığım kadarıyla her şeyi var daha ne gibi güvenlik önlemleri var test edeyim yani okuduğunu anlayamadın herhalde.

"Maalesef artık gözle görülecek şekilde ayırt edilemeyen sahte paralar bile yapılabiliyor. İnternetten gördüğünüze inanmak yerine bir döviz bürosuna gösterin." ki bunu da yapmışsınız ve sahte denmiş. Sahte paranın antika değeri olmaz, sen bunu birilerine yutturursan da senin ayıbın olur.

Diyorum ki internetten baktığım kadarıyla her şeyi var daha ne gibi güvenlik önlemleri var test edeyim yani okuduğunu anlayamadın herhalde.
İşin ehli adam paranın gerçek olmadığını söylemiş, paranın gerçek olduğunu düşünüyorsanız neden başka birinde bozdurmayı denemediniz? Üslubunuzu düzeltin, internete mi yoksa döviz bürosuna mı güveneceğinizi de söylememe gerek yok sanırım.

İşin ehli adam paranın gerçek olmadığını söylemiş, paranın gerçek olduğunu düşünüyorsanız neden başka birinde bozdurmayı denemediniz? Üslubunuzu düzeltin, internete mi yoksa döviz bürosuna mı güveneceğinizi de söylememe gerek yok sanırım.

Üslubumda ayıp bir şey mi varmış 😂 işin ehli dediğiniz adam para sayma makinesinden bir kere geçirip verdi bana her seri doların farklı güvenlik önlemleri var belki adamın makinesi bunu anlayamadı doğal bir şey değil mi bu yeri geliyor gıcır gıcır olan Türk lirasını bile eksik sayıyor o makineler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı