1K veya 2K monitör önerisi

Bütçe
7500

AltanA

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Thermaltake Smart BX1 80Plus Bronze 650W
Intel Core i5 12400F soket 1700 12. nesil 2.50GHz 18MB önbellek 10nm
MSI Pro H610M-G Intel H610 soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2
Crucial 500GB P3 serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD
XPG 16 GB (2x8GB) Gammix D30 kırmızı DDR4 3200MHz CL16 1.35v
Power Boost VK-H002b USB3.0 4x14cm ARGB MESH
Gigabyte GeForce RTX 3070 eagle r2.0 OC 8 GB GDDR6 256bit NVIDIA RGB
Meslek
İcra Katibi
1920x1080 çözünürlükte 24" monitör için bütçem 4-4.500 TL Gigabyte G24F-2 kesinlikle almayacağım aldım ve hiç beğenmedim gözlerimi çok yordu.

2560x1440 çözünürlükte 27" ya da 32" monitör için bütçem 7-7.500 TL.

İki çözünürlüğede bakıyorum çünkü ne istediğim tam olarak bende bilmiyorum. LoL, Valorant, Metin2 oynuyorum bunlar haricinde ise normal forum ve borsa takibi falan yapıyorum. VA ya da IPS diye diretmiyorum çünkü ne VA'lar var IPS'i cebinden çıkartır. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

SaintLucia hocamın önerdiği AOC 27″ AG275QXN/EU 165HZ 1MS HDMI DP QHD VA GAMING MONITÖR – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri bu monitör hariç başka seçenek çıkar mı merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
VA panel IPS'ı cebinden çıkartamaz.
İkisinin de farklı alanlarda iyi olduğu noktalar var. Şimdi bunu bildiğimiz halde VA paneli en tepeye koyman doğru olmamış.

Bütçende zaten seçenekler kısıtlı. Birkaç model var ve onlar hakkında her soruyu sordun.
İki seçenek arasında karar vermen lazım.
Agon ve ASUS.
Agon'u anlattım. ASUS'u zaten adın gibi ezberlemişsindir.

İkisinin de farklı alanlarda iyi olduğu noktalar var. Şimdi bunu bildiğimiz halde VA paneli en tepeye koyman doğru olmamış.

Bütçende zaten seçenekler kısıtlı. Birkaç model var ve onlar hakkında her soruyu sordun.
Agon ve ASUS.
ne VA'lar var diye belirtmiştim hocam her VA için demedim bu bilgileride sizden öğrendim hep zaten :) Ben 2K monitörü sırf oyunlarda derinlik için biraz daha geniş görüş açısına sahip olabilmek için bakıyorum hocam, biraz araştırma yaptım profesyonel oyuncu ve yayıncılar genelde 1920x1080 çözünürlük kullanıyor acaba dedim 2K'daki derinlikten vazgeçip daha uyguna 165-180 HZ 24" 1920x1080 mi baksam 27" 1920x1080 çözünürlükte görüntü dağılıyor diyorlar.

Agon ve ASUS.
Hatta şu TN panel bile dikkatimi çekmedi değil şuan 2K' diye diretmediğim için.

Amazon

Son düzenleme:
Hatta şu TN panel bile dikkatimi çekmedi değil şu an 2K' diye diretmediğim için.

TN panel için hayattan soğumuş olman lazım.
BenQ güzel tamam ama FPS oyunlarına vakit ayıranların tercihi olur. Senin kullanım şekline göre mantıksız bir yönelim.
2K monitör için seçim senin. Alabileceklerin ortada.
Gigabyte'den sonra 2K'ya geçiş sana çağ atlazmaz onu bilesin. 👍

TN panel için hayattan soğumuş olman lazım.
BenQ güzel tamam ama FPS oyunlarına vakit ayıranların tercihi olur. Senin kullanım şekline göre mantıksız bir yönelim.
2K monitör için seçim senin. Alabileceklerin ortada.
Gigabyte'den sonra 2K'ya geçiş sana çağ atlazmaz onu bilesin. 👍
Hocam 1920x1080 çözünürlükte 165HZ+ IPS panel Gigabyte G24F-2 hariç ne önerebilirsiniz buda son sorum sizi çok yoruyorum.

Hocam 1920x1080 çözünürlükte 165Hz+ IPS panel Gigabyte G24F-2 hariç ne önerebilirsiniz bu da son sorum sizi çok yoruyorum.

AOC öneririm tabii.
Renk ve panel kalitesi olarak Gigabyte'den çoğu konuda üstün kendisi.
27 inç modeli de alınabilir. Pikselleşme ya da dalgalanma gibi şeyler monitör yapmaz.
Sistem, kablo veya priz yapar.
Evindeki elektrik hattından dolayı monitörün çalışmadığı yerler biliyorum.

AOC öneririm tabii.
Renk ve panel kalitesi olarak Gigabyte'den çoğu konuda üstün kendisi.
27 inç modeli de alınabilir. Pikselleşme ya da dalgalanma gibi şeyler monitör yapmaz.
Sistem, kablo veya priz yapar.
Evindeki elektrik hattından dolayı monitörün çalışmadığı yerler biliyorum.
O zaman şöyle yapalım hocam attığınız 2K 27" zaten tek seçeneğim 1920x1080 için AOC'un hangi modeline bakmalıyım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı