+1'li numaraların sürekli mesaj atması

339345

Hectopat
Dün akşamdan beri +1 parantez içinde bilmem kaçlı numaralar sürekli mesaj atıyorlar, hayır engelle engelle sürekli farklı numaradan alıyorlar bu neden oluyor? Numaramı nereden ve nasıl bulmuş oluyorlar?

Telefon numarasıyla kayıt olduğunuz site hacklenmiş ya da veri sızıntısı yapmış olabilir. Dolandırıcılardan kurtulmanın yolu maalesef yok gibi gözüküyor. Sürekli engelleyeceksiniz ya da yabancı numaralardan gelen SMS ve çağrıları kapatacaksınız.

Tatmin edici bir cevap olmayacak biliyorum ama başka açıklaması yok maalesef: T.C.'de yaşıyorsun.

Burada devlet kurumlarının siber güvenliği yok gibi bir şey. Şirketler KVKK'ye topluca tecavüz ediyor. Bilgilerimiz sızıyor(veya satılıyor). Sonuçta öyle veya böyle bizim soyumuz sopumuz, kimlik numaralarımız, adreslerimiz ve telefon numaralarımız mezata çıkıyor.

Telefon numaramı değiştireli daha seneyi devirmedi ve yine or...u numarası gibi oldu. Kim nereden buluyor anlayamadım. Birkaç banka, devlet kurumları, İSS ve GSM şirketleri dışında hiç kimseye vermedim.

Telefondan spam mesaj engelleme özelliğini açın. Mesaj yine geliyor ama en azından siz görmüyorsunuz. Boşuna engellemekle uğraşmayın çünkü toplu SMS servislerini kullanıyorlar.

Numaranızı bulmaları kadar kolay bir şey yok. Sadece numaranızı da değil, kişisel bilgileriniz de her an satılıyor büyük ihtimal.

Trendyol dolandırıcıları çoğu. Yarı zamanlı çalışıp günde 300-1500TL kazanmak falan filan. Sizden ürün beğenmenizi isteyip karşılığında 50-100TL para yolluyorlar. 5-6 görev yaptıktan sonra 100TL atın %30 komisyonla yeniden göndereceğiz diyorlar. 2 kez 200-200 olmak üzere dolandırdım bunları. Keşke her gün yazsalar benim de yemek param çıksa.

Beğenmenizi istedikleri ürünler çok yüksek fiyattan ilana konulmuş ürünler oluyor. Fazla favorilendiğini görüp de alan var mıdır sanmıyorum. Belki başka bir amacı vardır.
1695030616985.png

Telefon numarasıyla kayıt olduğunuz site hacklenmiş ya da veri sızıntısı yapmış olabilir. Dolandırıcılardan kurtulmanın yolu maalesef yok gibi gözüküyor. Sürekli engelleyeceksiniz ya da yabancı numaralardan gelen SMS ve çağrıları kapatacaksınız.

Ya da 3. taraf çerezleri kabul etmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı