1more H1007 kulaklık incelemesi

Merhaba arkadaşlar 1 More H1007 kullanıcısıyım kulaklık ses olarak gerçekten çok iyi fakat beni tek rahatsız eden konu Discord'da arkadaşlarımla konuşurken aniden sesin kesilmesi, ne benim sesim gidiyor ne de onların sesi geliyor. Çıkıp girdikten sonra düzeliyor ses. Bu durum daha çok arka planda şarkı veya video izlerken gerçekleşiyor. Bu durumla karşılaşan var mı ya da çözüm önerisi olan birileri?
Örneklem hızını resimdeki gibi yaparsan bu sorun büyük ölçüde olmuyor.
Örneklem hızı.jpg

Youtube ve birçok kaynaktaki sesler 44.1 KHZ ve 16 BITS değerinde. Dinlediğin kaynağın üzerinde değer seçersen işletim sistemi sanal olarak üst değerlere upscale ediyor. 720P görüntüyü 1080P monitörde tam ekran izlemek gibi bir şey.
Resimde yine de 24 BITS seçmemde sebep ise araştırmalarımda sesin yüksekliğinin 16 BITS'e göre artması.
Anakartın onboard ses kartında jack girişli Hyperx Cloud 1 kullanırken de 96 KHZ 24 BITS veya üstü seçince yine aynı olay oluyordu Discord'da. Hatta oynadığım oyunun sesi de kısık ve çok geriden geliyordu.
Burada sorunlu ya Discord ya da işletim sisteminin kaynağı upscale etme biçimi. Diğer USB kulaklıklarda neden olmuyor dersen cevap basit: Hemen hemen birçok USB kulaklıklarda 96 KHZ ve 24 BITS gibi değerler desteklenmiyor.
44.1 KHZ ve 24 BITS'de de sorun olursa yine 44.1 KHZ ve 16 BITS ayarla. Piyasa standardı.

Son düzenleme:
Merhabalar sizin incelemeniz sonrasında Donanımhaberin kanalında incelendiğini gördüm ve gerçekten ilgimi çekti bu yüzden teşekkür ederim sizlere. Sanırsam mayıs haziran aylarında fiyatı 500-600tl aralığındaymış ama şu anda satan her hangi bir yer bulamıyorum ve sanırsam fiyatları uçmuş 900tl civarlarına. Merak ediyorum acaba siz nereden satın almıştınız, yurtdışından mı?
Kulaklıkla alakalı canınızı sıkan en ufak şeyden en büyük şeye eklemek istediğiniz bir şeyler var mı acaba?
@Teacher80

Merhabalar sizin incelemeniz sonrasında Donanımhaberin kanalında incelendiğini gördüm ve gerçekten ilgimi çekti bu yüzden teşekkür ederim sizlere. Sanırsam mayıs haziran aylarında fiyatı 500-600tl aralığındaymış ama şu anda satan her hangi bir yer bulamıyorum ve sanırsam fiyatları uçmuş 900tl civarlarına. Merak ediyorum acaba siz nereden satın almıştınız, yurtdışından mı?
Kulaklıkla alakalı canınızı sıkan en ufak şeyden en büyük şeye eklemek istediğiniz bir şeyler var mı acaba?
@Teacher80
Hepsiburada'dan almıştım. İnceleme videosu ilk yayınlandığında fiyatı 500-550 TL idi. Akşam olunca 600 TL oldu. Baktım ürün dolar kurundan beter saatler içinde artıyor sipariş geçtim. Eğer aktif gürültü engelleme açarsanız sesiniz kötü oluyor. Ama aktif gütültü engelleme çok iyi iş yapıyor. Mümkünse USB 3 portuna takın. Hem veri olarak hem de güç olarak cihaz daha iyi performans veriyor. Alır almaz kafa bandı kopmaları vs. de yaşayan var. Yurtdışından Amazon gibi firmalardan almaya çalışın. Garanti konusunda içiniz rahat olur.

@Teacher80
Dediğiniz gibi ben de hiçbir yerde bulamıyordum kulaklığı son çare BossBilişim'den siparişi geçtim. Yurtdışından ürünü getirttiler ama 1 ay beklemek durumunda kaldım. 450 liralık bir fiyat ödedim.

Merhabalar, bilgisayarı açtığımda, Windows, kulaklığımı tanımıyor ve USB aygıtı bozuk diye bir uyarı veriyor, ancak kulaklığı çıkartıp takınca düzeliyor. 1more H1007'nin sürücüsünden kaynaklandığını düşünüyorum. Bir de bu hatayı vereceği zaman bilgisayar açılmadan önce birkaç saniyeliğine siyah ekranda "-" işareti yanıp sönüyor, açıldıktan sonra belirttiğim USB hatasını veriyor. Çözümü olan var mıdır acaba? Ayrıca bu hatayı da her zaman vermiyor, 3 açışımdan 1 tanesinde falan alıyorum.

Merhabalar, bilgisayarı açtığımda, Windows, kulaklığımı tanımıyor ve USB aygıtı bozuk diye bir uyarı veriyor, ancak kulaklığı çıkartıp takınca düzeliyor. 1more H1007'nin sürücüsünden kaynaklandığını düşünüyorum. Bir de bu hatayı vereceği zaman bilgisayar açılmadan önce birkaç saniyeliğine siyah ekranda "-" işareti yanıp sönüyor, açıldıktan sonra belirttiğim USB hatasını veriyor. Çözümü olan var mıdır acaba? Ayrıca bu hatayı da her zaman vermiyor, 3 açışımdan 1 tanesinde falan alıyorum.
Bugün benim de başıma geldi. Bir baktım kılaklığın ışığı yanmıyor. Takıp çıkardım düzeldi. Windows'un güncellemesinden sonra oldu.

Geri
Yukarı