1ms tipik tepki süresi ve 1ms GtG nedir?

ViewSonic'i önerir misiniz?

Fiyatına bakmadan konuşursam; Evet öneririm.
Fiyatına bakarak konuşursam; Hayır önermem.

Bir iki ay önce Vatan'da 6500TL'ye satıldı. Hadi dolar arttı zarttı zurttu diyelim olsun 8-9K arası.
Şu haliyle adam soymak oluyor bu.
Güzel performans veriyor lakin AOC sizin işinizi fazlasıyla görür. 👍

Fiyatına bakmadan konuşursam; evet öneririm.
Fiyatına bakarak konuşursam; hayır önermem.

Bir iki ay önce Vatan'da 6500TL'ye satıldı. Hadi dolar arttı zarttı zurttu diyelim olsun 8-9k arası.
Şu haliyle adam soymak oluyor bu.
Güzel performans veriyor lakin AOC sizin işinizi fazlasıyla görür. 👍

Hocam vallahi AOC 24G2zu F/P şu an ama sanırsam bilmiyorum kafam o kadar çok çok karıştı ki kalbim nedense ViewSonic XG2431 almak istiyor. Onu almak için çırpınıyor anlayamadım gerçekten hata mı yapıyorum yapmıyor muyum şu an gerçekten kararsızlığımdan depresyona gireceğim sanırsam. Konuyuda fazla kurcaladım cezada almak istemiyorum.

Hocam vallahi AOC 24G2zu F/P şu an ama sanırsam bilmiyorum kafam o kadar çok çok karıştı ki kalbim nedense ViewSonic XG2431 almak istiyor. Onu almak için çırpınıyor anlayamadım gerçekten hata mı yapıyorum yapmıyor muyum şu an gerçekten kararsızlığımdan depresyona gireceğim sanırsam. Konuyuda fazla kurcaladım cezada almak istemiyorum.

Bütçeniz varsa alıp almamak size kalıyor.
İyi monitördür evet üzmez. Renk kalitesinden dolayı karma kullanıma da uygun.
Çok seri bir IPS panel monitör kendisi. Parlaklık seviyesi rakiplerini tokatlıyor mesela.
Yabancı forumlarda ve blurbuster forumda gerekli Fast ayarlar da mevcut.

Monitöre gördüğün gibi lafım yok. F/P ürün değil. Sadece performans ürünü. Daha uygun olabilirdi. Monitör seçimi zordur.

Bütçeniz varsa alıp almamak size kalıyor.
İyi monitördür evet üzmez. Renk kalitesinden dolayı karma kullanıma da uygun.
Çok seri bir IPS panel monitör kendisi. Parlaklık seviyesi rakiplerini tokatlıyor mesela.
Yabancı forumlarda ve blurbuster forumda gerekli Fast ayarlar da mevcut.

Monitöre gördüğün gibi lafım yok. F/P ürün değil. Sadece performans ürünü. Daha uygun olabilirdi. Monitör seçimi zordur.

Evet normalde eskiden biraz bilinçsizdim ve direk 280Hz 1ms monitörü alıp eve gelmiştim. Buna halen kahkaha atıyorum en iyisi diyerek almıştım overshoot nedir bilmezdik, ınput lag var mı bilmezdik şimdi öğrendik ve bunları da öğrenince biraz da sizlerden tavsiye alınca insanın kafası gerçekten ve gerçekten çok karışıyor. Yine de teşekkür ederim güzel yorumlarınız için :)

@Saint Lucia @Sad Frog hocalarım daha demin bir yerden beklediğim bir param vardı ve geldi o yüzden bütçem arttı 11.000 ve 13.000 arası oldu. RTX 3070 - 5800X - 16 GB 3200MHz RAM (2x8) sistemim var. Alienware 24.5" AW2523HF bu monitörü önerir misiniz yoksa ViewSonic XG2431'mi yalnız rica ediyorum hemen dönerseniz yorumu gördüğünüzde çok sevinirim İtopya'da 12.500'e düşmüş o yüzden 360Hz alabilme şansım doğdu. Biliyorum sizi de çok darboğaz yaptım özür dilerim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Alienware 24.5" AW2523HF bu monitörü önerir misiniz yoksa

Bu monitöre bütçen yetiyorsa net alınır.
Fakat alınır deme sebebim sizin FPS oyunlarına ağırlık vereceğinizden dolayıdır.
360Hz'nin akıcık hissi çok keyiflidir.
Ayrıca 1.8 input lag, 3.5 ms giriş gecikme değeri var. FPS oyunlarına önem gösterenlerin seveceği değerler.
%0 overshoot oranı var. Alienware 360Hz kategorisinde F/P bir ürün.

Çok pahalı diyorsan, sistemim 360Hz'yi çoğu oyunda veremiyor diyorsan, ileride sistem yükseltme yapmayacağım diyorsan, biraz cebime para kalsın diyorsan o zaman ViewSonic tercih edilebilir. Gecikme ve tepkime değerleri rakipleri olan 240Hz'ler arasında epey başarılı çünkü.

Bu monitöre bütçen yetiyorsa net alınır.
Fakat alınır deme sebebim sizin FPS oyunlarına ağırlık vereceğinizden dolayıdır.
360Hz'nin akıcık hissi çok keyiflidir.
Ayrıca 1.8 input lag, 3.5 ms giriş gecikme değeri var. FPS oyunlarına önem gösterenlerin seveceği değerler.
%0 overshoot oranı var. Alienware 360Hz kategorisinde F/P bir ürün.

Çok pahalı diyorsan, sistemim 360Hz'yi çoğu oyunda veremiyor diyorsan, ileride sistem yükseltme yapmayacağım diyorsan, biraz cebime para kalsın diyorsan o zaman ViewSonic tercih edilebilir. Gecikme ve tepkime değerleri rakipleri olan 240Hz'ler arasında epey başarılı çünkü.

Hocam vallahi sizleride daha fazla yormucam ve gece İtopya'dan 12.555 TL'ye gece fırsatından yakalayıp satın aldım. Şu an Kargo'da geldiğinde sanırsam ek bir konu açıp hakkındaki incelemelerini değerlendirmemi paylaşmayı düşünüyorum.

Hocam vallahi sizleride daha fazla yormucam ve gece İtopya'dan 12.555 TL'ye gece fırsatından yakalayıp satın aldım. Şu an Kargo'da geldiğinde sanırsam ek bir konu açıp hakkındaki incelemelerini değerlendirmemi paylaşmayı düşünüyorum.

Hadi hayırlısı olsun.
Yorulduğumuz konular değil bunlar. Kullanıcı memnun olsun yeter bizim amacımız bu.
Geldiğinde ölü piksel testi yapıp duygularını paylaşırsın. Girdiğin strese deysin yeter. 👍

Selamünaleyküm! 0,5 "MPRT" olan 1080p monitör "GtG" değeri farklar ne olur? Örneğin: CS2, Valorant, ;Rekabetçi/Fps tarzı oyunlar oynuyorum. Benim için anlık hareketlerde rakibe "HS" tutup vurmam gerekli ve de hız önemli! Herkes! 0,5 "MPRT" olan monitörlerin "GtG" değerinin 1ms olduğunu söylüyor. 0,5 MPRT 0,5 GtG olursa, ne olur 0,5 MPRT 1 GtG ve 1 ms MPRT 0,5 GtG, ne olur? Örnegin mesela "Gamepower vivid 80 280 Hz 0,5 MPRT".değerine monitörünü almayı düşünüyorum. Sizce bu monitör bana faydalı olur mu? GtG'den kaynaklı input lag problemi yaşar mıyım? Bahsettigim örnekteki monitör VA paneldir fiyatı da uygun alınır mı? Ya da bir defa almak istiyorum ve iyi bir monitör almak istiyorum önerdiginiz monitör var mıdır? Fiyat bandı Max 6.5k Hz ve ms çok çok önemli. TN panel haricinde her türlü monitör önerisine açığım. 0,5 MPRT monitör GtG değeri nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyim alırken.

Selamünaleyküm! 0,5 "MPRT" olan 1080p monitör "GtG" değeri farklar ne olur? Örneğin: CS2, Valorant, ;Rekabetçi/Fps tarzı oyunlar oynuyorum. Benim için anlık hareketlerde rakibe "HS" tutup vurmam gerekli ve de hız önemli! Herkes! 0,5 "MPRT" olan monitörlerin "GtG" değerinin 1ms olduğunu söylüyor. 0,5 MPRT 0,5 GtG olursa, ne olur 0,5 MPRT 1 GtG ve 1 ms MPRT 0,5 GtG, ne olur? Örnegin mesela "Gamepower vivid 80 280 Hz 0,5 MPRT".değerine monitörünü almayı düşünüyorum. Sizce bu monitör bana faydalı olur mu? GtG'den kaynaklı input lag problemi yaşar mıyım? Bahsettigim örnekteki monitör VA paneldir fiyatı da uygun alınır mı? Ya da bir defa almak istiyorum ve iyi bir monitör almak istiyorum önerdiginiz monitör var mıdır? Fiyat bandı Max 6.5k Hz ve ms çok çok önemli. TN panel haricinde her türlü monitör önerisine açığım. 0,5 MPRT monitör GtG değeri nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyim alırken.

Mprt değerini yok sayabilirsiniz, yazılımla sağlanan gecikme iyileştirmeleri hiçbir zaman istenilen gecikme değerlerini stabil olarak vermez. Gtg değeri önceliğiniz olsun.

Va panellerin yapısı gereği gecikme daima yüksek olur ghosting hissedilir seviyede olacaktır. Monitörü sadece oyun için kullanacaksanız renk gamutundan biraz feragat ederek tn panellere yönelin benq zowie serisi bu işin babasıdır.

0,5 "MPRT" olan 1080p monitör "GtG" değeri farklar ne olur?

Aleykümselam.
Yetersiz araştırma yapmışsınız.
IPS-VA-TN yani LCD paneller 1 ms gibi düşük değerleri veremiyor.
Yani yazılan bu rakamlara aldırış etmeyin.
Açtığınız OD ayarı ya da MPRT dahi bu hızlara monitörü indiremez. Panel bunu kaldıramaz.
Diğer konu ise baktığın monitör. Hiç uzatmayacağım alınmaz. Fason markalardan uzak durunuz.
VA panel zaten FPS oyuncularının sevdiği bir panel değil. Direkt eleyin.
TN panelin ömrü bitti artık. BenQ gibi hatırı sayılanlar harici alınması zarardır.
Oyunlarda serilik istiyorsanız bütçenize göre G4 var.
Görüntü kalitesi istiyorsanız AOC tavsiyemdir.
Daha detaylı konuşmak istiyorsanız yeni konunuzu açın. 👍

Geri
Yukarı