1TB SATA SSD önerisi

Bütçe
1500-2000
Hocam ana olarak kullandığınız M.2 slotu 2 TB ve üstü. değilse bence attığım linkteki ürünü alıp kendinizde olan M.2'yi çıkartın. Hem kapasiteniz olur hem M2 kullanmış olursunuz hem de aynı parayı verirsiniz.

Son düzenleme:
Çöp olmasının sebebi nedir? 600 MB okuma yazma hızı var uzun ömürlü daha ne olsun.
Dostum...

600 MB olan sentetik test hızı. Sadece orada yazan hıza bakarak disk seçiyorsan vay haline, ne diyeyim...

Önemli olan donanımdır. SM2258XT kontrolcüsü var. Çöp bir kontrolcü. Alınmaz o SSD. Ki zaten sentetik test yapsa da 600 MB/sn hız alamaz, 5XX'lerde hız görür. Samsung'da DRAM var, büyük bir artı.

Hocam samsung iyi hoş ama o kadar para ödemek istemiyorum açıkcası, yalnızca hikayeli 3-5 oyun yüklü durucak. İkincisi ise dandik diye biliyorum açıkcası.
Hocam ana olarak kullandığınız M.2 slotu 2 TB ve üstü. değilse bence attığım linkteki ürünü alıp kendinizde olan M.2'yi çıkartın. Hem kapasiteniz olur hem M2 kullanmış olursunuz hem de aynı parayı verirsiniz.

M2'me ellemeyi pek düşünmüyorum aslında. Zaten sağlam çalışıyor 500gb yeterli. Sadece oyunlarımı tutacağım ve hikayeli oyunlar oynayacağım genel olarak.
Samsung 870 EVO alabiliyorsanız alın, alamazsanız Kioxia alınabilir. Hikvision E100 önermem. Çöp ürün.
Bir tık pahalı geliyor gözüme. Kioxia üzmez derseniz onu almaya niyetim var çünkü arada çok fark var fiyat anlamında.
SATA SSD'e alternatif:

Bu attığınızın olayı nedir anlamadım tam olarak. Anakartımda 1 tane m2 slotu var ve ellemeyi pek düşünmüyorum ona.

Yeni konular

Geri
Yukarı