1TB SATA SSD tavsiyesi

Ekran kartının diğer tarafında yer alıyor, çektiğiniz resme göre sağında kalıyor. Siz tam tersine resim çekmişsiniz. Bahsettiğim yuva M.2 SSD'nin yanında olacak, o bölgenin resmini çekip atar mısınız?
Bunlar daha önceden çektiğim resimler sanırım bu acı doğru açı
IMG_20231030_231913.jpg

Bunlar daha önceden çektiğim resimler sanırım bu acı doğru açı Eki Görüntüle 2028628

X1 Yuvası.jpg
Kırmızı ile işaretlediğim yuva.
Buradan bakıldığında çeviricinin ekran kartına çarpmayacağını düşünüyorum. Tabi net bir şey söyleyemem. Büyük ihtimalle sorun olmaz.

Bu video bilgilendirici olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 2028634
Kırmızı ile işaretlediğim yuva.
Buradan bakıldığında çeviricinin ekran kartına çarpmayacağını düşünüyorum. Tabi net bir şey söyleyemem. Büyük ihtimalle sorun olmaz.

Bu video bilgilendirici olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

Dönüştürücü:

NVMe M.2 SSD:

NVMe M.2 SSD bütçe artarsa(İleriye dönük tavsiyem):

M.2 SSD'leri önermiş olduğum dönüştürücüye monte edip aşağıdaki resimde de kırmızı ile işaretlediğim, anakartın X1 yuvasına takıyorsunuz. X1 3.0 standartı teorik olarak en fazla 984.6 MB/s hızı destekliyor.
Yani hangi M.2 SSD'yi takarsanız takın alacağınız hız en fazla 984.6 MB/s olacaktır. Uygulamada 800-850 civarında hız alırsınız.

Dönüştürücüyü satın almadan önce ekran kartınızın kırmızı ile işaretlediğim yeri katıp kapatmadığına da bir bakın derim.

Eki Görüntüle 2027667
Genellikle çevirici kullanmayı önermiyorlar. Böyle bir şeye ilk defa denk geldim ve sormak istiyorum. Bu şekilde dönüştürücü ile kullanmak bir sorun teşkil eder mi? Performans açısından vb. Çünkü oyunları kurmak için ssd alacağım fakat bu yöntemle kullanmak oyunda vs. bir problem yaratır mı?

Dönüştürücü:

NVMe M.2 SSD:

NVMe M.2 SSD bütçe artarsa(İleriye dönük tavsiyem):

M.2 SSD'leri önermiş olduğum dönüştürücüye monte edip aşağıdaki resimde de kırmızı ile işaretlediğim, anakartın X1 yuvasına takıyorsunuz. X1 3.0 standartı teorik olarak en fazla 984.6 MB/s hızı destekliyor.
Yani hangi M.2 SSD'yi takarsanız takın alacağınız hız en fazla 984.6 MB/s olacaktır. Uygulamada 800-850 civarında hız alırsınız.

Dönüştürücüyü satın almadan önce ekran kartınızın kırmızı ile işaretlediğim yeri katıp kapatmadığına da bir bakın derim.

Eki Görüntüle 2027667
Hocam teşekkür ederim çevirici ile kc300'ü aldım.Suan bilgisayarda 500GB NVMe M.2 SSD takılı ve Windows M.2 Ssd'ye kurulu.Sizce gelince Sistemi Kc 300'e kurup formatliyim mi yoksa dönüştürücü KC300'u depolama olarak mi kullanmaya devam ediyim ?

Hocam teşekkür ederim çevirici ile kc300'ü aldım.Suan bilgisayarda 500GB NVMe M.2 SSD takılı ve Windows M.2 Ssd'ye kurulu.Sizce gelince Sistemi Kc 300'e kurup formatliyim mi yoksa dönüştürücü KC300'u depolama olarak mi kullanmaya devam ediyim ?
Rica ederim, öncelikle hayırlı olsun. KC3000 çok güzel bir seçim. Şu an kullandığın M.2 SSDnin marka modeli nedir?

Genellikle çevirici kullanmayı önermiyorlar. Böyle bir şeye ilk defa denk geldim ve sormak istiyorum. Bu şekilde dönüştürücü ile kullanmak bir sorun teşkil eder mi? Performans açısından vb. çünkü oyunları kurmak için SSD alacağım fakat bu yöntemle kullanmak oyunda vs. bir problem yaratır mı?

Şahsen kullanmadım, ancak son zamanlarda oldukça popüler oldu bu dönüştürücüler, kullananlar da memnun. Satın alan kişilerin yorumları olumlu. Technopat soyalde de bu dönüştürücüler ile alakalı olumsuzluk oluşturacak bir konu da görmedim.

Satın alan kişilerin özellikle değindiği şey ise; bu dönüştürücülerin UEFI desteklemeyen eski anakartlartda sadece depolama amaçlı kullanılabildiğidir, yani işletim sistemi kurulamıyor ama depolama amaçlı kullanılabiliyor. Belki de yapılan olumsuz yorumlar bundan kaynaklıdır. Yeni nesil anakartlarda böyle bir problem olacağını pek sanmıyorum, böyle olumsuz bir durum ile de karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Rica ederim, öncelikle hayırlı olsun. KC3000 çok güzel bir seçim. Şu an kullandığın M.2 SSDnin marka modeli nedir?

Şahsen kullanmadım, ancak son zamanlarda oldukça popüler oldu bu dönüştürücüler, kullananlar da memnun. Satın alan kişilerin yorumları olumlu. Technopat soyalde de bu dönüştürücüler ile alakalı olumsuzluk oluşturacak bir konu da görmedim.

Satın alan kişilerin özellikle değindiği şey ise; bu dönüştürücülerin UEFI desteklemeyen eski anakartlartda sadece depolama amaçlı kullanılabildiğidir, yani işletim sistemi kurulamıyor ama depolama amaçlı kullanılabiliyor. Belki de yapılan olumsuz yorumlar bundan kaynaklıdır. Yeni nesil anakartlarda böyle bir problem olacağını pek sanmıyorum, böyle olumsuz bir durum ile de karşılaşmadım.
Şuan kullandigim Nvme olarak gorunuyor

Şu an kullandigim NVMe olarak gorunuyor.
Tekrar baktım da resimde model ismi gözükiyormuş.
Şu an kullandığınız M.2 SSD: MLD M500 Ultra 500GB.
Bu model ile ilgili teknik detaylara ulaşamadım. Bu yüzden ne iyi ne de kötü diyemem. Şahsen ben bu markayı önermiyorum zaten.

Tercih size kalmış, ancak ben olsam KC3000 olan modeli M.2 yuvasına takar işletim sistemini kurardım.
MLD 500 Ultra modelini ise dönüştürücü ile depolama amaçlı kullanırdım.

Tekrar baktım da resimde model ismi gözükiyormuş.
Şu an kullandığınız M.2 SSD: MLD M500 Ultra 500GB.
Bu model ile ilgili teknik detaylara ulaşamadım. Bu yüzden ne iyi ne de kötü diyemem. Şahsen ben bu markayı önermiyorum zaten.

Tercih size kalmış, ancak ben olsam KC3000 olan modeli M.2 yuvasına takar işletim sistemini kurardım.
MLD 500 Ultra modelini ise dönüştürücü ile depolama amaçlı kullanırdım.
Hocam merhaba SSD'yi çevirici ile taktım ancak hız bu şekilde çıkıyor sizce sebebi ne olabilir ?
Adsız.png

Hocam merhaba SSD'yi çevirici ile taktım ancak hız bu şekilde çıkıyor sizce sebebi ne olabilir ?Eki Görüntüle 2038054
Merhaba,

Hız testini dönüştürücüye takılan SSD'den yaptığınıza emin misiniz? Bu kadar yüksek hız çıkmamalıydı. Şu an anakartta neler takılı, hangi SSD döünüştürücüde, hangisi normal yuvasında?

Yeni konular

Geri
Yukarı