1TB SSD önerisi

Hocam dediğiniz gibi SSD gayet iyi ama ben Chia Coin'i ilk defa sizden duydum. Yakında bende SSD alacağım. Eğer bir sıkıntı olacaksa piyasada önlemimi alayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
eğer ihtiyacınız varsa alın kenarda dursun.

Bu başlığı konuyu kim düzenledi bilmiyorum ama okumamış sanırım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Konuya göre cevaplarını bekliyorum başlığa bakmayın lütfen. 2 adet SSD lazım. Biri Windows+iş programları için M.2 SSD 250-500GB arası hızlı olmalı. Diğeri 1TB en ucuzundan SATA SSD falanda olur sadece oyun ve depolama için olacak önemsiz yani.

Son düzenleme:
Bu başlığı kim değiştirdi bilmiyorum ama konuyu okumamış sanırım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Konuya göre cevaplarını bekliyorum başlığa bakmayın lütfen. Biri Windows+iş programları için M.2 SSD 250-500GB arası hızlı olmalı. Diğeri 1TB en ucuzundan SATA SSD falanda olur sadece oyun ve depolama için olacak önemsiz yani.
Hepsini tek bir SATA SSD'de toplayabilirsiniz. Windows+program+oyun için NVMe ve SATA arasındaki hız farkını fark etmeyeceksiniz zaten.

Hocam bütçeyi atsanız iyi olur yoksa 3 binlik SSD atmaları kaçınılmaz.
Yine de şu olabilir: Samsung 1 TB 870 Evo MZ-77E1T0BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Gen4 gereksiz ve pahalı. Hatta NVMe SSD bile gereksiz. SATA SSD oyun için yeterli. Bütçe ne kadar? Sata mı, M2 mi istersin?
2 adet ssd almayı düşünüyorum. Windows + render, çizim, modelleme vs. için hızlı bir ssd olması lazım o yüzden gen4 düşündüm ama gerek yok derseniz daha gen3'de olur 250-500gb arası yeter.
İkinci ssd en ucuzundan sadece oyun ve depolama amaçlı olacak şekilde ne önerirseniz farketmez yani 1TB olsun yeter oda.
Hepsini tek bir SATA SSD'de toplayabilirsiniz. Windows+program+oyun için NVMe ve SATA arasındaki hız farkını fark etmeyeceksiniz zaten.
Autodesk, Adobe programlarını kullanıyorum boyutları fazla olabiliyor oluşturduğumuz dosyaların o yüzden birinin hızlı olması lazım çok vakit alıyor yoksa işlem yaparken.

2 adet ssd almayı düşünüyorum. Windows + render, çizim, modelleme vs. için hızlı bir ssd olması lazım o yüzden gen4 düşündüm ama gerek yok derseniz daha gen3'de olur 250-500gb arası yeter.
İkinci ssd en ucuzundan sadece oyun ve depolama amaçlı olacak şekilde ne önerirseniz farketmez yani 1TB olsun yeter oda.

Autodesk, Adobe programlarını kullanıyorum boyutları fazla olabiliyor oluşturduğumuz dosyaların o yüzden birinin hızlı olması lazım çok vakit alıyor yoksa işlem yaparken.
Windows+program+oyun için NVMe ve SATA arasındaki hız farkını fark etmeyeceksiniz zaten.
SSDler HDD gibi çalışmaz hocam.

Geri
Yukarı