1TB SSD Önerisi

Bütçe
1500 TL'ye kadar

rizzrack

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston
Anakart
Msi Z170-A Pro
Merhaba arkadaşlar, çoğunlukla oyun için bir 1TB'lık SSD arıyorum. Birkaç model seçtim ama DRAM vs. yok onları alma diyenler oldu. Burada hem düşündüğüm modelleri paylaşmak hem de öneri almak için bu başlığı açıyorum. Anakartımda M.2 slotuda var ama SATA M2. Yeni nesil NVMe olanlar için PCI-e dönüştürücü gerekiyor sanırım. Onun ne kadar sağlıklı olduğunu da bilmiyorum açıkçası.

Birinci düşündüğüm model:
İkinci düşündüğüm model:

Diğer düşüncem ise bu apartı alıp (https://www.hepsiburada.com/ugreen-pcie-3-0-x4-nvme-m-2-ssd-donusturucu-adaptor-p-HBCV00000XJ2SM?magaza=GültekinTeknoloji) aşağıdaki SSD'yi bağlamak. Bunun oyun için fark yaratıp yaratmayacağını ve bu aparatın herhangi bir sorun oluşturup oluşturmayacağını merak ediyorum.

Kingston A400 almayın, sorunlu.

Aparat kullanarak M.2 SSD takmak saçma ve sorun çıkabiliyor. 2.5" SSD almanızı öneririm. Attığınız SanDisk iyi.

Yine de M.2 alacağım derseniz önerim budur:

Merhaba arkadaşlar, çoğunlukla oyun için bir 1TB'lık SSD arıyorum. Birkaç model seçtim ama dram vs. yok onları alma diyenler oldu. Burada hem düşündüğüm modelleri paylaşmak hem de öneri almak için bu başlığı açıyorum. Anakartımda M.2 slotuda var ama SATA m2. yeni nesil NVMe olanlar için PCI-e dönüştürücü gerekiyor sanırım. Onun ne kadar sağlıklı olduğunu da bilmiyorum açıkçası.

Birinci düşündüğüm model:
İkinci düşündüğüm model:

Diğer düşüncem ise bu apartı alıp (https://www.hepsiburada.com/ugreen-pcie-3-0-x4-nvme-m-2-ssd-donusturucu-adaptor-p-HBCV00000XJ2SM?magaza=GültekinTeknoloji) aşağıdaki SSD'yi bağlamak. Bunun oyun için fark yaratıp yaratmayacağını ve bu aparatın herhangi bir sorun oluşturup oluşturmayacağını merak ediyorum.

SanDisk'in okuma/yazma değerleri daha iyi.

Teşekkürler cevaplarınız için. Peki bu dram ne kadar önemli, oyun için özellikle etkisi var mı? Yoksa sadece sistem kurulan SSD'ler de mi olamzsa olmaz ve SanDisk olanda mevcut mu?

Teşekkürler cevaplarınız için. Peki bu dram ne kadar önemli, oyun için özellikle etkisi var mı? Yoksa sadece sistem kurulan SSD'ler de mi olamzsa olmaz ve SanDisk olanda mevcut mu?

Evet, SanDisk ulrtada DRAM mevcut. Bu SSD'nin daha hızlı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Evet, SanDisk ulrtada DRAM mevcut. Bu SSD'nin daha hızlı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

SanDisk için internetde 1 ayda hemen bad sektör oluştuğu yazılmış, 5-6 ayda 10-15 oluyor denmiş, var mı böyle bir şey? Eğer varsa 100-200 TL daha ekleyip başka model almak daha mı iyi olur?

Geri
Yukarı