1x16 Crucial Ballistix RAM'e overclock

İkinci ve üçünde derken sekme olarak diyorum, örnek foto;
1653374859834-png.1397864

Soldan ikinci kutucuk ve sağdaki kutucuktaki değerler.
Sağdaki kutucuklar bunlar değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20221221_212647.jpg
    IMG_20221221_212647.jpg
    115,5 KB · Görüntüleme: 12
Boot etti. Herhangi bir mavi ekran vs. olmadı. Ayarları şimdilik sizinki gibi yaptım. Sorun olur mu? Ayrıca SA ve IO2 voltaj değerlerim bu şekilde. Problem var mı?
Eskiden attığınız gibi, bence bi tık fazla. SA 1.25v / IO 1.1v / IO2 1.3v-1.35v arası verip açmayı deneyebilirsiniz.

B560 anakartta verebiliyor olmanız lazım aslında. Çok tuhaf, BIOS güncel mi? Aynı anakart arkadaşımda var. Onunkinde voltajlara değişim yapabiliyoruz.
BIOS son sürüm evet. Ama 1.2-1.3 bu değerlere hiç erişemiyorum. Ne tarz problemlere yol açar bu durum?

BIOS son sürüm evet. Ama 1.2-1.3 bu değerlere hiç erişemiyorum. Ne tarz problemlere yol açar bu durum?
Uzun süre tecrübem olmadığı için bir şey diyemeyeceğim. Şu videoya yönlendireyim ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartınız farklı ama mantık aynı.

Uzun süre tecrübem olmadığı için bir şey diyemeyeceğim. Şu videoya yönlendireyim ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Vallahi bu konuda çok teşekkür ettim.
Ancak affınıza sığınarak tekrardan teşekkür ediyorum. Rahatsızlık verdiysem affola. İyi günler 😍.

Son düzenleme:

Kısaca videoda SA ve IO için 1.4v'den yükseğe çıkmayın diyor. "Degrading" olayı yaşanmaması için. Ama dediğim gibi elimde tam kaynak olmadığından ne kadar etkiler bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı