1x16 Crucial Ballistix RAM'e overclock

Evet deneyebilirsin trfc Auto. Yine olmazsa 1.46 yine olmazsa 1.47... 1.5V'a kadar devam et boot edinceye kadar.
1671367209414.png

CL14 1.45V için değerler böyle. CL16'ya göre sonuçlar düşük gösteriyor.

Tekrar dene istersen. Cb R23 multicore skorlarını da karşılaştırabilirsin ama CL 14 daha iyi olması gerekir normalde.

HWiNFO64 ile de RAM sıcaklıklarını takip edebilirsin bu arada.

Tekrar dene istersen. Cb R23 multicore skorlarını da karşılaştırabilirsin ama CL 14 daha iyi olması gerekir normalde.
İki kere denedim ama tuhaf bir şekilde düşük oluyor. Cinebech'te deniyorum şimdi.

Çoklu çekirdekte mi test etmeliyim tekli çekirdekte mi?

Zamanın varsa ikisinde de yapabilirsin ama çoklu daha kısa sürer.

CL 16 kalsın daha iyi performans veriyorsa. CL 14 neden daha düşük performans veriyor bir fikrim yok. Voltajı 1.47 yaparak deneyebilirsin belki.

Evet kaliteli üst düzey chip. 1.55V'a kadar çıkıyor millet de bence gerek yok. 1.45V'a kadar gerektikçe çıkıp, timinglerini düşürmeye çalış. Trfc başta otomatikte kalsın zamanlamaları düşürdükten sonra da en son Trfc'yi düşürürsün gittiği yere kadar.

Biz daha pek overlcock yapmadık yani bunlar temel değerler sayılır ama bu haliyle de bedava extra performans :)

Şu an bende 1.55V ile kullanıyorum bir sorun yok. Deneyebilir arkadaşta tabi yavaş yavaş yükselterek. Direkt değil de.

Eki Görüntüle 1606379

Benim değerler de bu şekilde.

Benim de değerlerim aşağı yukarı bu şekildeydi. 45ns gibiydi tam hatırlayamadım. Overclock'tan anlayan bir arkadaş sordum Intel için 43 ve altı değerler iyi demişti. :D Daha ne olacak anlamış değilim bende. :D

Arkada bir şey açık olmasın, sağ alttan ne var ne yok kapat, test yaparken fareyi bile oynatma. Bu bile etkiliyor diyorlar testi. O şekilde yapıp atar mısın?

Bende anlattığım şekil yaptım 43 altını gördüm.

Adsız1.png

CL 16 3600 de daha düşük puan çıkarsa bırak XMP 3200 kalsın madem :D Bir şeyleri yanlış yapıyoruz demek ki.

Memory try it 3600 MHz CL 16'yı da deneyebilirsin cb R23 ile.

Benim de değerlerim aşağı yukarı bu şekildeydi. 45ns gibiydi tam hatırlayamadım. Overclock'tan anlayan bir arkadaş sordum Intel için 43 ve altı değerler iyi demişti. :D Daha ne olacak anlamış değilim bende. :D

Arkada bir şey açık olmasın, sağ alttan ne var ne yok kapat, test yaparken fareyi bile oynatma. Bu bile etkiliyor diyorlar testi. O şekilde yapıp atar mısın?

Bende anlattığım şekil yaptım 43 altını gördüm.

Eki Görüntüle 1606402

Sizin OC zamanlamaları iyice sıkılaştırılmış belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı