1x8GB vs 2x4GB

• Konuyu başlatan HEED
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 991

HEED

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar 8 GB RAM olarak 2x4GB mı, tek modül 8 GB mı daha performanslıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift kanal her zaman daha performanslıdır. Ama 2x8GB olması yeni oyunlar açısından daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çift modül olarak almanız daha iyi olacaktır. Dual Channel olarak çalışır ve daha çok performans alırsınız. Ama size önerim günümüz için 2x8 GB RAM almanız.

Çift kanal her zaman daha performanslıdır. Ama 2x8GB olması yeni oyunlar açısından daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2x4 daha mantikli geliyor bana. En azindan isinma sorunu fazla olmaz.
Çift modül olarak almanız daha iyi olacaktır. Dual Channel olarak çalışır ve daha çok performans alırsınız. Ama size önerim günümüz için 2x8 GB RAM almanız.
Bende 2x4 var şuanda, 16 yaparsam 2x8 mi yapıyım, 4x4 mü?

Genel olarak benim gözlemlerin ve testler 2x4 ü daha performanslı gösteriyor.
Ancak bu senaryoda 2 slotum varsa, üst limit 16 ise ve benim 8 almaya gücüm yetiyorsa hiç düşünmeden tek 8 alırım ki daha sonra 16'ya çıkabilecek hamlem olsun.

Threadripper tarzı Quad Channel destekli çok üst düzey bir işlemciniz yoksa 4X4 ile 2X8 arasında performans farkı olmaz. Hangisi daha ucuza geliyorsa onu yap.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı